Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
RETRO

Retro: Groeten uit Monaco van de Grand Prix de Monaco Historique 2024


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Een vangrail tot kniehoogte is de enige bescherming die bij de exit van het zwembadcomplex tussen de auto en de fotograaf staat. In Monaco begrijp je meer dan ooit waarom je vooraf een vrijwaring moet ondertekenen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Een ander uniek gezicht op de baan: vanaf het dak van de achterkant van het Fairmont Hotel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Daar helemaal bovenin dus, onder de schaduw van die boom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dit is natuurlijk het klassieke gezicht vanaf de voorkant, op volgens het hotel ‘the most famous hairpin in the world’.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zo sta je daar naar beneden te kijken.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maar de meeste gasten hadden meer belangstelling voor de Nikki Beach Bar recht daarachter, het zwembad voor vips boven op het dak van het Fairmont.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

In het (gekortwiekte) puntje van de haarspeldbocht mag je niet meer tussen de palmen en cactussen staan met je camera, maar met twee stappen terug krijg je vrijwel hetzelfde beeld.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Of je gaat aan de overkant staan. Wel een gemiste kans voor de nieuwe eigenaar van de vermaarde Rob Walker Lotus 18 waarmee Stirling Moss in 1961 de Ferrari ‘Sharknoses’ in Monaco versloeg. Had dan even die zijpanelen weggehaald, net zoals Moss’ legendarische monteur Alf Francis destijds op de grid deed.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

De jachten moeten tien meter van de kant staan, maar een fotograaf is geen boot.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Geroep vanaf de overkant. ‘Hee, wil je ons op de foto zetten?’ De foto is inmiddels in het bezit van baanpost 11 ‘Chicane Terre’.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet