F3: Lewis Hamilton heer en meester (lang)
Twee honderdste
Balen was het een beetje voor Lucas di Grassi. De Manor Motorsport-coureur was in de kwalificatie slechts twee honderdste langzamer dan Adrian Sutil, maar moest van een vierde startplaats vertrekken, omdat hij bij de even nummers hoorde. En die stonden aan de rechterkant van de baan, dankzij de pole van Hamilton. “Het ging wel oké,” vertelde Di Grassi. “Het is goed dat ik zo dichtbij de ASM-rijders heb weten te komen. De race is lang, er kan van alles gebeuren. Maar inhalen zal erg moeilijk worden.”

Raket
De regen die was voorspeld voor zondag bleef bij de Formule 3-race uit. Toen de lichten op groen gingen stelde Hamilton gelijk zijn leidende positie veilig door als snelste van start te gaan en zijn auto direct voor die van Sutil te zetten. Daarna was de raket pas werkelijk los, want na de eerste ronde had Hamilton al gelijk een voorsprong van zes tienden en die zou in de loop van de wedstrijd alleen maar groter worden. Soms pakte Hamilton een volle seconde in één ronde. Hij won met een voorsprong van bijna zes en een halve seconde op Sutil.
Crash
James Walker en Christian Bakkerud haakten met de wielen in elkaar met onderstaande gevolgen.
Nadat de beide wagens tot stilstand kwamen ging de onderlinge strijd verder met hevig fysieke gebaren, enigszins te vergelijken met de bokspartij tussen Nelson Piquet en Eliseo Salazar alweer dik 20 jaar geleden op het circuit van Hockenheim. Het bleef de gehele wedstrijd nog lang onrustig achter de vangrail.






Foto's Tim Böhme en Chris Schotanus