Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Dutch GT4

Dutch GT4: Schaakgrootmeester Christiaan Frankenhout titelfavoriet (lang)


480_kuus_1_9370

Weinig slaap
Match Racing verdient een aparte (eervolle) vermelding. Het team had ongelofelijk veel pech tijdens de Wijzonol Trophy, maar sloot het weekeinde toch met een positief gevoel af. De Ginetta G50 van Mathijs Bakker en Mark Kroes kampte al op vrijdag met oververhittingsproblemen. Wat het team ook probeerde, de oplossing werd niet gevonden. Dat betekende dat op zaterdag uitsluitend de Ginetta van Menno Kuus en Quint Engel in actie kwam.

480_brand_ginetta_1

Menno viel vlak voor de finish van de eerste race uit met een zwaar rokende auto. De reden: het differentieel. Omdat het team op zondag veel gasten verwachtte en omdat Engel de Gentleman Cup kon binnenhalen, besloot het team om van twee auto’s één te maken. De monteurs borgen pas om vier uur ’s nachts hun gereedschap op.

480_quint_0356

Tevreden gezichten
De overige deelnemers stemden er mee in dat Quint Engel voor deze keer in een andere auto startte. Hij stelde in de tweede race de Gentleman Cup veilig. Vervolgens reden Mark Kroes en Mathijs Bakker de hoofdrace. En Menno Kuus? Hij stond zijn plek af en reisde snel huiswaarts, naar zijn hoogzwangere vrouw. “Dit is super opgelost”, vond Kroes. “Het team heeft heel hard gewerkt, wij hebben toch nog kunnen racen en Quint heeft zijn titel. Onze relaties hebben vandaag een mooie dag gehad. Chapeau!”

480_match_beker
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet