Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Monaco GP Historique

Retro: Groeten uit Monaco van de Grand Prix Historique 2016


gpmh16-fri-59

Daarom maar snel naar de Stars 'n Bars voor goede koffie.

gpmh16-fri-22

De dames van... Joke van der Kroft komen we tegen bij de Connaught van haar man Ad, een van de slechts twee Nederlandse deelnemers aan het evenement. De HWM, een andere F2-auto's van begin jaren vijftig, is verkocht, vertelt ze. Nu heeft hij alleen de Connaught nog als monoposto. "Maar deze staat ook te koop. Hij wil stoppen met formuleracen." Dus dit wordt zijn laatste race? "Nou, dat weet ik niet, dat heeft hij wel vaker gezegd! En we moeten nog een koper vinden. Dit is een originele auto, dus niet de snelste. Je moet dus iemand hebben die niet per se wil winnen."

15

De auto van Van der Kroft had wel een bijzonder startnummer: het is dit jaar de 74e Grand Prix van Monaco.

gpmh16-fri-25

Even verderop ontwaren we Liz Wenman, de vrouw van David Wenman, die het tegen Ad van der Kroft opneemt in een Cooper-Bristol Mk2. Liz is zelf ook actief in de historische autosport, maar dan als baas van Rally Round, een organisator van langeafstandsrally's voor klassiekers. "David is er alleen in de Cooper. Hij wilde zijn C-type niet inschrijven voor de sportwagenrace, want daar rijdt zo veel sterker spul in rond, dat niet helemaal origineel meer is..."

gpmh16-sun-11

Die discussie over de historische autosport horen we ook terug bij Jan Biekens, de andere Nederlander die in actie kwam. Zijn rode Stanguellini (vorig jaar nog in actie tijdens de Historic GP op Zandvoort) is verkocht, nu heeft hij deze witte. "Hij is van Wolfgang von Trips geweest. Ik wilde zo graag nog eens op Monaco rijden en met een auto met deze geschiedenis moest het lukken, zeker met het boekwerk over Von Trips dat ik met het inschrijvingsformulier meestuurde! Hij is origineel, dus ik rij echt achteraan mee. Mijn rode had 125 pk, deze witte Stanguellini heeft er 65..."

gpmh16-sat-76

Nog meer Connaughts te koop: Helmut Gassmann biedt de zijne aan. Belangstelling?

gpmh16-fri-36

Een beroemdheid: Adrian Newey. Niet in Barcelona bij Red Bull Racing – ook hij zou dus een historisch moment mislopen – maar in Monaco. "Ik heb mijn Lotus 49 twee jaar geleden gekocht en daarna helemaal zelf geprepareerd. Nee, hij heeft niet in de windtunnel bij Red Bull gestaan, haha! Dit is mijn eerste keer in een formuleauto én de eerste keer op Monaco. Nogal een steile leercurve, ja, maar ik hou van een uitdaging." Newey hield 'm het hele weekend uit de vangrail, missie geslaagd.

gpmh16-fri-39

Ook de pitmarshals keken hun ogen uit.

gpmh16-fri-40

Ga maar na: zoveel Ferrari-snoep in één garage!

gpmh16-fri-31

gpmh16-fri-44

Popnagelparade van de jaren zeventig.

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet