Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: Albers bewijst zichzelf geen dienst op de Nürburgring




Paffett ongenaakbaar in de race

Al na de eerste bocht in de race is duidelijk dat de concurrentie vandaag van hele goede huize moet komen om Gary Paffett te verslaan. De Engelsman maakt de beste start van het hele veld met zijn AMG-Mercedes C-Klasse, terwijl ook Christijan Albers goed wegkomt. Als vierde komt hij door na de eerste ronde. Jeroen Bleekemolen schuift eveneens als een mes door de boter en wint zes plaatsen.



Bleekemolen: "Bij de start pakte ik al meteen drie of vier man, zo goed ben ik nog nooit van mijn plaats gekomen. Daarna zat ik ook overal precies goed met al die ongelukjes. Na één rondje lag ik elfde en ik liep in op een Audi voor me. Dus ik dacht: mooi, dadelijk tiende! Bij de eerste bocht blokkeerde ik echter, terwijl ik op het normale punt remde en ik vloog de grindbak in. Dat kostte me drie of vier plaatsen. Ik heb toen de rembalans steeds iets verder naar achteren gezet, want daarna gebeurde het nog een paar keer. Dat was vreemd, want ik reed al het hele weekend met dezelfde rembalans. Dus of iemand heeft er aangezeten, of mijn remleidingen waren niet goed meer. Het pedaal voelde ook steeds verschillend, dan weer harder, dan weer zachter."



Christian Abt kondigt voor de race aan volledig in dienst van merkgenoot Ekström te rijden. Zoals zo vaak dit seizoen versterkt Abt alleen zijn reputatie als brokkenpiloot. In de eerste bocht raakt hij een concurrent en dat zorgt voor een aanlopend achterwiel: weg beste startplaats (vierde) van het seizoen. Dumbreck profiteert door als tweede de eerste bocht in te duiken. Gedurende de ronde verspeelt hij die plaats echter al weer aan Ekström.

Tactiek

Wanneer de complete top in de zesde ronde de pits in duikt, maakt Christijan Albers wederom een plaats goed. Hij pakt Peter Dumbreck nu wel, waar hij in de tweede ronde niet langs de Schot kwam.

In de ronden die volgen stopt de gehele top tien, behalve één man: Emanuele Pirro in de Audi A4 rijdt duidelijk een tactische race in dienst van collega Ekström. Doel is de snellere Paffett op te vangen, iets wat vanaf de zeventiende ronde lijkt te gaan lukken. Paffett duikt echter direct naar binnen voor de tweede verplichte stop. "Het was wel een lange laatste stint op één set banden, 24 ronden, maar we wisten dat het erg moeilijk zou zijn om Pirro voorbij te komen. Ik had gelukkig weinig problemen, alleen op het laatst waren de banden wat minder." Pirro, die direct na Paffett met zijn gehavende Audi de pits induikt om te proberen hem voor te blijven, slaagt niet in zijn opzet en daardoor ligt voor Paffett de weg naar de overwinning open.



Jeroen Bleekemolen vecht ondertussen nog een aantal interessante duels uit, onder ander met de eerdergenoemde Christian Abt. "Ik heb wel een paar leuke gevechten gehad, met Frentzen onder andere en Mayländer. En Christian Abt natuurlijk! Die roste hem er nog even vol tussen. Hij was weer als een idioot bezig, ik geloof dat het om de vijftiende positie ging. Hij duwde me eraf, daarna heb ik hem terug gepakt en vervolgens pakte hij mij weer. Echt een zooitje, maar van de andere kant wel weer een hoop lol", concludeert Bleekemolen nadat zijn remproblemen een echt goede kans op een hoge klassering om zeep geholpen hebben.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet