Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Ford

Formule Ford: Fraaie strijd levert Simon Knap toch weer de meeste punten op (lang)


480_florie_9936

Ongeluksgetal
Florie had net als bij eerdere races dit seizoen ook in Zolder niet zijn weekend. “Het is mijn 13de raceseizoen en dat zie je. In Assen bleken de dempers stuk te zijn. We rijden nu met nieuwe exemplaren maar dan begin je met afstellen weer met een achterstand. In de kwalificatie remde de auto weer totaal niet, een probleem dat we het hele seizoen al hebben. In de race ging het gelukkig wel een stukje beter. We zijn weer een beetje op de goede weg. In de training wilde ik uit pure frustratie de auto wel in de muur parkeren. Voor Zandvoort gaan we flink testen zodat de twee laatste weekenden beter verlopen en we een betere basis hebben om 2009 mee te beginnen.”

Rood naar groen
Krolikowski had als polesitter van de Zetec Cup een uiterst slechte start en sloot als allerlaatste achter het veld aan. “Het was mijn allereerste start en niemand had me iets verteld. Ik dacht dat het net zo ging als bij de Formule 1, één voor één de lichten uit en dan groen. Maar alles ging uit en ineens was er groen. Ik stond nog stil toen de rest al was vertrokken. Toen werd het dus serieus gas geven.

480_spin_0127

Surink spinde en daar kon ik binnendoor. Het gat naar Van Uitert was wel erg groot en daar maakte ik me zorgen over want ik moest van mezelf winnen. Ik ging daardoor heel verkrampt rijden, de blaren staan op mijn handen en de laatste ronden begon mijn arm pijn te doen. Het lukte echter om het gat te dichten en na een keer dreigen kon ik Van Uitert uitremmen. Door de pijn in mijn arm kon ik echter niet wegrijden. Mijn doel, winnen is in ieder geval bereikt.”

480_juich_0727

De nummer twee Van Uitert kon gelukkig ook nog lachen. “Bij de start heb ik Surink laten gaan. Een paar bochten later kon ik hem terugpakken en wegrijden. Op een gegeven moment kwam Maciej snel dichterbij en passeerde me. Hij liep daarna echter niet van me weg. Ik heb ook een beetje met het kampioenschap in het achterhoofd gereden en dus wat voorzichtig gedaan. In de laatste ronde forceerde ik toch weer en spinde. Voor de uitslag had dat gelukkig geen gevolgen.”

480_0586
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet