Formule Ford: Fraaie strijd levert Simon Knap toch weer de meeste punten op (lang)

Toch weer Knap
Hoewel Knap netjes volgde leek niets een overwinning van De Wit in de weg te staan. Na de zevende doorkomst blokkeerde er bij De Wit bij het ingaan van de eerste bocht echter een wiel. De rijder uit het Engels kampioenschap moest even door het grind, zag Knap passeren maar kon net voor Stuart weer op het asfalt terugkeren.
Verrassend genoeg kon De Wit de afstand tot Knap nauwelijks verkleinen. Problemen waren er voor Stuart die met nog een kleine twee ronden te gaan Svensson voorbij zag komen en daarmee terugviel naar de vierde plaats.

Achter Stuart waren Van der Beek en Jongejans al bijna de hele race in een fraai gevecht verwikkeld. De snelle jongedame wist ondanks het aandringen van Jongejans tot de finish haar keurige vijfde positie te behouden. Om de zevende en achtste plaats hadden Florie en Van Dongen het met elkaar aan de stok maar ook daar bleef de volgorde uiteindelijk ongewijzigd. In de laatste ronde was er toch nog een verrassing aan kop. Knap reed weliswaar onbedreigd naar de zege maar daarachter zat De Wit in de problemen. Met alleen nog de tweede versnelling tot zijn beschikking moest hij machteloos toezien hoe Svensson de tweede plaats voor zijn neus wegkaapte. De Wit wist zijn derde plaats wel te behouden, op afstand gevolgd door Stuart.

In de Zetec Cup behield Krolikowski de leiding en stelde daarmee in zijn allereerste race meteen de overwinning veilig, een voortreffelijke prestatie. Tweede werd Van Uitert voor Surink.

Weer één
Knap kon dus in Zolder weer een overwinning aan zijn mooie lijst van 2008 toevoegen, al had de leider in de tussenstand er met De Wit een tegenstander van formaat bij. “De start was heel goed waardoor ik meteen naar de tweede plaats kon komen. Ik probeerde wel bij Rogier de Wit te komen maar dat lukte in eerste instantie net niet. Daarna liep ik in en toen hij zich verremde kon ik binnendoor steken en de leiding nemen. Vlak voor het einde kreeg ik nog wat wegliggingsprobleempjes en maakte zelf ook wat foutjes maar kon toch mijn voorsprong behouden. Toen Rogier problemen met de versnellingsbak kreeg was het natuurlijk helemaal bekeken.” Het kampioenschap lonkt voor de KTG-rijder maar daaraan wil Knap nog niet denken. “Daar houd ik me niet mee bezig. Ik bekijk het per wedstrijd.”

Verrassend
Svensson had bij de start de derde plaats veroverd op Stuart maar zag deze positie snel weer verloren gaan. De snelle Belg wist na de problemen van Stuart de derde plaats te heroveren en kreeg in de laatste ronde tot ieders verrassing door de ‘bakproblemen’ van De Wit ook nog de tweede plaats in de schoot geworpen. “Soms profiteren anderen van mijn problemen, nu zat ik aan de goede kant van de streep. Ik had veel last van onderstuur en maakte zelf ook de nodige foutjes. De problemen hoop ik voor race twee opgelost te hebben om dan morgen een plaatsje hoger te eindigen. Ik vertrek echter van plek zes. Kwalificeren is niet mijn sterkste kant, ik kan moeilijk van het optimale moment van de banden profiteren. Racen gaat me beter af.”