Retro: Groeten van het Silverstone Festival 2025

Daar haalden wij voor onszelf ook nog het nieuwe boek over de F3000-geschiedenis op…

… voordat we via het reusachtige clubterrein van de Britse Porsche-club ons aan de andere kant meldden voor weer een middag non-stop verslag doen.

Na de F1’s staat Cor Euser alweer klaar voor zijn tweede race in de Marcos.

Iets later op de middag: rijderswissel tussen Michiel Campagne en Allard Kalff.

David Hart en Jan Magnussen zijn ontspannen in de aanloop naar hun race.

Dat geldt ook voor de broers Gary en John Pearson. Gary staat aan het hoofd van Pearsons Engineering, terwijl John al jaren de scepter zwaait bij HP Tyres, de officiële Goodyear/Dunlop-distributeur in het VK.

Even een stapje terugdoen en dan ontwaren we Carol Spagg, de hoofdredacteur van Historic Motor Racing News, het vakblad van de branche.

Omdat de GT’s en toerwagens tot 1966 die middag hun enige race hadden afgewerkt, zagen we al op zaterdagavond volop inpak- en afreistaferelen.

Ook de beschadigde Mini van Phil Bullen-Brown moest terug de trailer in. Opnieuw had de Brit pech: Bullen-Brown is al het hele seizoen veruit de snelste, maar elke keer gebeurt er iets…

Nog één dag te gaan, die we begonnen met een zoektocht naar een ons onbekende Nederlandse deelnemer aan de Masters GT Trophy. Uiteindelijk kwamen we Axel van Nederveen op de trappen van het pitgebouw tegen. Zijn verhaal maakte al snel duidelijk waarom wij hem in Nederland niet kennen. Van Nederveen is een Londense bankier die al zijn racen in Engeland doet, met name Britcar. Met zijn Ginetta G55 hoopt hij in 2026 meer Masters GT Trophy te gaan doen.

Bij de HGPCA treffen we Arnout Kok, die tenslotte ook als ‘NL’ op de deelnemerslijst staat. Zijn Netuar hadden we al vaker op Silverstone gezien, maar nu konden we wat langer praten met de Zuid-Afrikaan met Nederlandse ouders. De auto van Rauten Hartmann is een van die unieke Zuid-Afrikaanse F1’s uit de tijd dat het land zijn eigen F1-kampioenschap organiseerde. Bijzonder aan deze auto is de keuze voor een Peugeot-krachtbron. Dat komt doordat Hartmann geen geld had voor de destijds in Zuid-Afrika gebruikelijke Conrero-krachtbron uit de Alfa Giulia. Het stelt Kok nu voor de nodige uitdagingen, want niet alleen komt hij vermogen tekort – wat het knap gebouwde chassis trouwens aardig compenseert met wendbaarheid – maar ook is het moeilijk om reserveonderdelen te vinden. Kok vertelde dat hij het blok beter leert kennen en betrouwbaar heeft gekregen. Zijn volgende opdracht is om er toch steeds meer vermogen uit te peuren. Het is een geweldige auto waarmee hij in 2026 ook naar Zandvoort hoopt te komen. Daar kan hij dan mooi de Heron van Eddie Perk komen vergezellen, nog zo’n Zuid-Afrikaanse F1-auto die nooit aan een WK-race heeft deelgenomen.