Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Racing Shows

Racing Shows: InterClassics Maastricht 2024 in teken van Ford en Ferrari

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Net na het vuurwerk en de oliebollen gaat het beursseizoen traditioneel van start met de InterClassics-beurs in Maastricht. Zoals altijd toog AUTOSPORT.NL er twee man sterk heen om op zoek te gaan naar de raceauto’s op de beursvloer. Veel daarvan stonden op de centrale tentoonstelling ‘Ford Performance’, want daarnaast was het aanbod dit jaar nogal mager. Onder de auto’s met kenteken viel de grote hoeveelheid Ferrari’s op.

Tekst: Mattijs Diepraam
Foto’s: Willem J. Staat, Mattijs Diepraam, Gerlach Delissen


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Al bij de ingang staan de eerste Fordjes op ons te wachten. Het is bij een wereldmerk met zó veel geschiedenis altijd moeilijk kiezen welk type je kiest als visitekaartje. Iets uitdagends zoals de Mustang of de GT40? Of juist iets gewoons als de Cortina of de Focus? We kunnen de keuze voor de Escort en de Fiesta wel billijken, want dat zijn immers de grootste succesverhalen van het legendarische merk – op de F-150 na, maar daar hebben we in Europa niet zo veel mee. De Mexico-wandposter konden we overigens ook enorm waarderen.

interclassics maastricht 2024 66

Ze draaide ontzettend leuke plaatjes, maar of ze ook daadwerkelijk verzoekjes kreeg?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

De binnenkomer: deze Lotus Eleven bij Marreyt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bij het voorwiel een motto waar we blij van worden.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Snel door naar de Ford-tentoonstelling…

20240112 Interclassics day 2 Gerlach Delissen Photography 15

… waar de iconische modellen over elkaar heen buitelen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Twee grote aandachttrekkers waren het vet uitgeslagen Capri-ijzer uit de jaren zeventig, met vooraan de Zakspeed Capri Turbo in over-the-top-Groep 5-spec en daarachter de RS3100.

interclassics maastricht 2024 40

Het woord ‘taartschep’ lijkt te zijn uitgevonden na de lancering van de creatie van Erich Zakowski.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet