Sportscars: Groeten uit Le Mans

Waterstof is het nieuwe stokpaardje van de Automobile Club de l'Ouest, die in samenwerking met partner Total al een aantal auto's met deze technologie had rijden.

Vrijdagochtend was het ook tijd voor de persconferentie van de ACO. Op weg ernaartoe troffen we twee landgenoten van Toyota Gazoo Racing, teamdirecteur Rob Leupen (l.) en teammanager John Steeghs, vergezeld door PR- en marketingmanager Thomas Heidbrink.

Binnen troffen we vele bekenden. Rechts Pierre Fillon, voorzitter (pardon, Président) van de Automobile Club de l'Ouest, op de rug gezien John Doonan, vice-president van IMSA en links Dr. Wolfgang Ullrich, jarenlang succesvol als sportdirecteur van Audi en sinds zijn pensioen aldaar adviseur van de ACO.

Le-Mans-recordwinnaar Tom Kristensen en Jim France, CEO van NASCAR. Geheel rechts IMSA-CEO Ed Bennett.

Een mooi rijtje: vijfvoudig winnaar Emanuele Pirro, drievoudig winnaar Allan McNish, viervoudig winnaar Yannick Dalmas en Dr. Wolfgang Ullrich, onder wiens leiding Audi in totaal 13 maal won.

De organisatie zorgde voor bijpassende verfrissing, wat gezien de zomerse temperaturen zeer welkom was.

Akio Toyoda, topman van het Toyota-concern, kondigde de komst van een prototype met waterstoftechnologie aan, maar verliet na zijn presentatie ook weer spoorslags het podium. De verhouding tussen de ACO en het Japanse merk is na de recente BoP-verandering wat gespannen. De uitreiking van het Rolex-horloge die bij de onderscheiding "Spirit of Le Mans" hoort, is normaal altijd een vast onderdeel van de jaarlijkse ACO-persconferentie, maar bleef dit jaar, met Toyoda als winnaar van de prijs, achterwege.

Nogmaals Allan McNish en Emanuele Pirro, hier met collega Dieter Rencken, traditioneel gestoken in het oranje, die zijn journalistieke activiteiten echter binnenkort neerlegt en adviseur wordt van FIA-president Mohammed bin Sulayem.

Tom Kristensen was een gewild gesprekspartner.

Drievoudig Le Mans-winnaar Gérard Larrousse.

SRO-topman Stéphane Ratel, wiens GT3-concept volgend jaar ook in Le Mans en in het WEC wordt toegepast. Bovendien is Ratel met zijn organisatie SRO promotor van de Asian Le Mans Series.

Moment van bezinning voor Bruno Vandestick, de vaste speaker in Le Mans en presentator van de persconferentie.