Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Hamilton sterk en tactisch naar zege op Nürburgring


Vettel nog steeds op jacht
Ook in de slotfase zit Vettel nog steeds op de achtervleugel van Massa, maar een aanval blijft uit. Het is een moeilijk dilemma voor Vettel, die voor zijn thuispubliek nog graag wat zal willen laten zien in deze teleurstellende race. Met de voorsprong die Vettel heeft in het kampioenschap is het echter verstandiger om de vijfde plaats te behouden.

Maar als Vettel op de baan niet gaat aanvallen dan komt er nog één mogelijkheid, want in de laatste paar ronden moeten de twee allebei nog naar binnen. Red Bull besluit Vettel te laten reageren: komt Massa voor de voorlaatste ronde binnen, dan moet Vettel doorrijden, stopt Massa dan nog niet dan moet Vettel stoppen. Deze missie is voor Vettel echter te lastig, of hij vindt het niet verstandig, want als Massa blijkt door te rijden, doet Vettel dit verrassend ook. Dit betekent dat ze in de allerlaatste ronde nog allebei moeten stoppen. Dat doen ze en dus is de druk op de pitcrews groot. Tot verdriet van Massa gaat zijn team hier het minst goed mee om, want zijn stop duurt te lang en zo pakt Vettel toch nog de vierde plaats.

Hamilton oppermachtig
Vooraan komt Hamilton in de slotfase niet meer in de problemen. Hij reed vandaag een perfecte wedstrijd, had de goede strategie en viel aan op de juiste momenten. Alonso deed zijn uiterste best, maar moest zijn meerdere erkennen in de Brit. Dat Alonso alles uit zijn wagen heeft gehaald blijkt na de finish, want zijn Ferrari heeft niet eens meer genoeg brandstof om de uitloopronde te voltooien. Druk gebarend vraagt de Spanjaard nummer drie Webber te stoppen, die dat netjes doet en Alonso een lift terug naar de pits geeft.

Voor het eerst in 2011 wordt Vettel niet eerste of tweede en het is voor de Duitser toch een beetje sneu dat hij nota bene bij zijn thuisrace niet op het podium eindigt. De vierde plaats betekent echter dat hij nog steeds ruim voor staat in het kampioenschap. Achter nummer vijf Massa eindigt Sutil heel knap als zesde, als laatste man binnen dezelfde raceronde. Rosberg, Schumacher, Kobayashi en Petrov completeren de top tien.

Eén van mijn beste races ooit
Lewis Hamilton deed vandaag alles goed en dat voelt hij zelf ook. “Elke overwinning is speciaal, maar dit was één van mijn beste races ooit. Als je als team zoveel tijd en energie in de auto steekt, dan moet zich dat ook een keer terugbetalen. Dat is vandaag gebeurd, het kon bijna niet beter. Ons vorige raceweekend was best slecht, ik had niet verwacht vandaag zo snel te zijn.”

Sterke fase
Fernando Alonso haalde vandaag alles uit zijn auto en kon zelfs de uitloopronde niet meer uitrijden. “Dat heeft me in de race echter niet gedwarsboomd, in kon in de slotfase gewoon net niet dicht genoeg bij Lewis komen. Het was echter weer een goede zondag, nadat we gisteren slechts vierde werden. Met de tweede plaats in Valencia en de overwinning in Silverstone zitten we in een sterke fase. De auto was vandaag geweldig en de banden hielden het goed. Zo konden we Vettel op de baan voorbij en Webber bij de pitstop. Lewis was echter niet meer te achterhalen.”

Alles eruit gehaald
Mark Webber kon vandaag zijn poleposition wederom niet verzilveren. “Ik heb echter alles gedaan wat ik kon. Fernando en Lewis hadden echter net iets extra’s dat ik niet had. Vooral in de slotfase van de stints hadden zij net iets over en daar moeten wij dus ook aan werken. Om van deze heren winnen moeten we echter beter presteren.”

Niet het einde van de wereld
Sebastian Vettel kon tijdens zijn thuisrace geen wonderen uitrichten en dat is jammer, maar niet het einde van de wereld. “Het was niet zo’n goed weekend, ik ben het hele weekend langzamer geweest dan Mark. Ik had best een goede start, maar kwam tussen de Ferrari’s te zitten en daar kon ik niets uitrichten. Ik had echter niet de snelheid om bij de kopgroep te blijven en toen maakte ik ook nog een fout en kwam ik achter Massa terecht. Het was lekker om hem in de laatste ronde nog voorbij te gaan, bij de pitstop kun je niet wachten om weer weg te rijden en het is dan lekker om te zien dat die Ferrari er nog staat. Ferrari en McLaren worden echter steeds sneller, we moeten hard aan het werk.”

Uitslag Grand Prix Duitsland
1. Lewis Hamilton, 60 ronden
2. Fernando Alonso, op 3.980
3. Mark Webber, op 9.788
4. Sebastian Vettel, op 47.921
5. Felipe Massa, op 52.252
6. Adrian Sutil, op 1:26.208
7. Nico Rosberg, op 1 ronde
8. Michael Schumacher, op 1 ronde
9. Kamui Kobayashi, op 1 ronde
10. Vitaly Petrov, op 1 ronde

11. Sergio Perez, op 1 ronde
12. Jaime Alguersuari, op 1 ronde
13. Paul di Resta, op 1 ronde
14. Pastor Maldonado, op 1 ronde
15. Sébastien Buemi, op 1 ronde
16. Heikki Kovalainen, op 2 ronden
17. Timo Glock, op 3 ronden
18. Jaime D’Ambrosio, op 3 ronden
19. Daniel Ricciardo, op 3 ronden
20. Karun Chandhok, op 4 ronden
Vitantonio Liuzzi
Jenson Button
Rubens Barrichello
Nick Heidfeld
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet