Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Hamilton sterk en tactisch naar zege op Nürburgring


Webber leidt een paar honderd meter
Lewis Hamilton heeft continu Mark Webber op zijn staart, maar een aanval is nog uitgebleven. Die komt er echter wel als Hamilton even in de fout gaat. Mark Webber duikt in het gaatje en pakt de leiding in de laatste bocht voor start/finish. In die laatste bocht pakt Hamilton echter bewust een wat wijdere lijn, zodat hij op het rechte stuk meer snelheid heeft. Zo pakt Hamilton de leiding meteen weer terug en heeft Webber een paar honderd meter aan de leiding gelegen.

Drie koplopers, drie teams, één seconde
Met Hamilton, Webber en Alonso binnen een seconde hebben we nu een schitterende kopgroep, die elkaar allemaal kunnen aanvallen. Alonso is de eerste die iets doet en Webber kan alleen door heel laat te remmen zijn tweede plek behouden. Het is jammer voor dit spannende groepje dat het pitstopwindow net is aangebroken. Webber gaat als eerste, in de hoop op nieuwe banden de leiding te pakken. Het nadeel van Webber is echter dat hij midden in het verkeer de baan opkomt. Om zijn nieuwe banden optimaal te benutten moet hij snel langs Sutil en dat lukt.

Vier koplopers binnen een seconde
Twee ronden na Webber komen ook Hamilton en Alonso de pits in. Zij komen in slagvolgorde weer de baan op, maar moeten wel aansluiten vlak achter Webber. Die ligt echter niet aan de leiding, want Felipe Massa is nog niet gestopt en rijdt nu aan kop. Hij kan Webber en Hamilton mooi ophouden om zijn teamgenoot te helpen. Zo sneaky zijn ze bij Ferrari echter niet, want Massa stopt en laat de kopgroep van drie weer hun gang gaan. Goed voor Massa is dat hij voor Sebastian Vettel weer de baan op komt. Vettel rijdt nu dus virtueel vijfde. Dat is heel wat anders dan die gedroomde thuiszege.

Alternatieve strategie
Achter de drie koplopers rijden Sutil, Button en Petrov. Zij zijn nog steeds niet gestopt en hopen met een één-stop-strategie iets te bereiken, of anders te kunnen stoppen als het gaat regenen. Een natte race werd immers wel voorspeld, maar bijna halverwege hebben we nog geen druppel gezien. Met de alternatieve strategie rijden ze echter wel op oude banden en dus kan een Petrov geen vuist maken als hij wordt aangevallen door Massa en Vettel en even later Rosberg en Schumacher. De twee Mercedes-rijders zijn ook nog met elkaar aan het vechten, Schumacher wil graag langs zijn teamgenoot. Schumacher zelf slaat echter de aanval af, want hij doet een Vetteltje. Hij gaat op dezelfde plaats als Vettel eerder bij het remmen met een wiel door het gras en gaat in de rondte.

Afwachten
In de tweede stint blijft de kopgroep van drie dicht bij elkaar, met een seconde onderling verschil. Dat betekent concreet dat er niet wordt gevochten en het met name afwachten is op de pitstops. De koplopers zitten ook even niet allemaal maximaal te stampen, want als Alonso vriendelijk wordt verzocht het gat dicht te rijden, dan doet hij dat meteen en rijdt hij de snelste raceronde.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet