Formule 1: Vettel vecht zich tegen afspraak in naar de overwinning

Sebastian Vettel heeft de Grand Prix van Maleisië op zijn naam geschreven na een direct gevecht met teamgenoot Mark Webber. Webber leidde de wedstrijd nadat Vettel in de openingsfase een ronde te vroeg van intermediates naar slicks ging. Halverwege de race was Vettel sneller dan zijn teamgenoot en zat hij over de boardradio te mekkeren om de positie cadeau te krijgen. Red Bull gaf geen gehoor en dus nam Vettel het heft in eigen hand. Tot afgrijzen van het team waagde Vettel een uiterst agressieve aanval, die hem uiteindelijk wel de zege opleverde. "This is silly Seb, come on", aldus Horner, maar Vettel heeft wel zijn overwinning. Achter het podium is de spanning na de race te snijden: Newey feliciteert Vettel niet, Webber gunt hem nauwelijks een blik.
Lewis Hamilton boekt met de derde plaats zijn eerste podiumplaats voor Mercedes. Achter hem zat Rosberg de hele slotfase te debatteren met Ross Brawn. Hamilton was niet snel, moest heel veel brandstof sparen en Rosberg wilde er voorbij. Brawn was echter duidelijk: “Hou je afstand en blijf erachter.” De schlemiel van de wedstrijd was Fernando Alonso. Hij beschadigde in de openingsronde zijn voorvleugel, kwam niet naar binnen voor een nieuwe en kreeg het deksel op de neus toen de vleugel onder de Ferrari schoot en de Spanjaard in de grindbak eindigde.”
Giedo van der Garde rijdt ook zijn tweede race uit, hij eindigt achter Pic en voor Chilton vijftiende.
Tekst: Daan Jeuken
Fotografie: Peter van Egmond
Intermediates
Sinds de Grand Prix van Maleisië aan het eind van de middag wordt verreden, is het elk jaar spannend of de regen wel of niet komt. In de 2013-editie weten we het antwoord al snel: een half uur voor de start regent het. Op weg naar de grid is het in het eerste deel van het circuit zo glad dat we Bottas, Ricciardo en Webber al door het gras bij opwarmronde.

Bij de start is het alweer droog, alleen in sector 1 is het nog kletsnat. Dit betekent dat iedereen op intermediates van start gaat, maar er zullen heel snel pitstops komen.
Alonso beschadigt voorvleugel
Poleman Sebastian Vettel komt erg goed weg. Massa naast hem verliest meteen een plaats aan Alonso, die in bocht 1 aanvalt bij Vettel. Alonso probeert het buitenom, in de hoop in bocht 2 de binnenkant te grijpen, maar dat lukt niet. Alonso raakt wel de achterkant van Vettel en verliest hierdoor de tweede plaats aan Webber, die eindelijk weer eens een goede start heeft. In de natte bocht 3 gaat Alonso weer buitenom en pakt hij Webbers plaats terug, maar Alonso’s voorvleugel hangt op de grond. Alonso moet de pits in, maar houdt zich in de openingsronde ontzettend breed.
Achter de kemphanen valt Massa terug, achter Hamilton, Rosberg en de goed gestarte Button.
Alonso gokt en verliest
Alonso moet dus eigenlijk een nieuwe voorvleugel gaan halen, maar de baan droogt op en liefst zou de Spanjaard een paar rondjes wachten om meteen slicks te gaan halen. Alonso waagt de gok en gaat niet de pits in. Die gok komt hem meteen duur te staan: op het rechte stuk schiet de vleugel onder de Ferrari en vliegt Alonso rechtdoor diep het grind in. Een heel domme gok van Alonso, om met nog 55 ronden te gaan zo’n gok te wagen.