Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
HARC

HARC nieuws April: Voorbeschouwing 40-ste Historische Zandvoort Trophy



480-IJzer-2

240-IJzer-1Peter IJzer, HARC vrijwilliger van het eerste uur

Al in de jaren vijftig maakte Peter IJzer het Zandvoortse circuit onveilig. Als MG man in hart en nieren racete (en rallyde) hij natuurlijk met MG's, waaronder een fraaie TD Special. Maar hij werd ook aan het stuur van een HVB gesignaleerd. Toen de HARC werd opgericht, was Peter één van de eersten die zich meldden om hand- en spandiensten te verrichten. Het HARC Concours d 'élégance was in die tijd een vast programmaonderdeel van de Historische Zandvoort Trofee. Als kenner van oude auto's was het jureren hem op het lijf geschreven. Peter is een super Bourgondiër, heeft een enorm gevoel voor humor en een natuurlijke charme en dat maakte hem tot een prima ambassadeur voor de vereniging. Hij spreekt bovendien zijn talen, iets wat nog al eens van pas kwam als er zich buitenlandse deelnemers meldden voor het Vrij Rijden, waarbij hij gedurende vele jaren mede de technische keuring verzorgde. Toen we begonnen met de HARC Hospitality, was Peter direct paraat om mee te helpen, stoelen neer te zetten of glazen op te halen. Voor een MG-liefhebber is het natuurlijk geen straf om een octogeneriaan te worden, maar het is voor Peter wel reden om het wat rustiger aan te gaan doen. Peter, bedankt voor je tomeloze inzet gedurende al die jaren en we hopen je nog vaak te zien!

480-IJzer-3

480-zolder-masters

Zolder Masters: prijzen voor Hart/Hugenholtz, De Vries, 't Hoen en Visser
De Nederlandse delegatie op het openingsweekend van Masters Historic Racing op Zolder heeft zich van zijn beste kant laten zien. David Hart en Hans Hugenholtz werden in hun Cobra derde in de Gentlemen Drivers-race, nadat Hart in zijn openingsstint na twee ronden de leiding had gepakt. Michael Gans en Andy Wolfe pakten de overwinning, ook in een Cobra. De gele Healeys van Robert-Jan 't Hoen en Cor Visser reden de top-tien algemeen binnen en werden tweede en derde in hun klasse. 't Hoen en Visser maakten intussen extra kilometers door ook aan de twee Bravo-races mee te doen.

In de Masters Touring Cars was er een sterke Nederlandse vertegenwoordiging vanuit het NK HTGT. René de Vries won zelfs bijna zijn klasse. "Had de race nog maar één ronde langer geduurd...", zei de Mini-man na afloop, nadat hij twee tienden tekortkwam op Masters-baas Ron Maydon. Bert Mets was de tweede Nederlander uit het NK HTGT die met een Mini aantrad. Hij werd 11e. Olivier Hart, de zoon van David, maakte bovendien zijn historische debuut in een Lotus Cortina die hij deelde met Hans Hugenholtz. De pas aangeschafte auto kende wat aanloopproblemen, maar de 16-jarige karter liet zich van zijn beste kant zien. De zege ging onbedreigd naar de Ford Falcon van Leo Voyazides/Simon Hadfield.

In de FIA Masters Historic Sportscars was David Hart net naar de tweede plaats opgeklommen toen hij zijn Lola T70 Mk3B aan de kant moest zetten met remproblemen. Jon Minshaw en Phil Keen domineerden de race in zo'n zelfde Lola. De langverwachte terugkeer van de Formule 1 op Zolder was voor het Belgische publiek het hoogtepunt, zeker doordat thuisheld Loïc Deman in zijn Tyrrell 010 de dubbel pakte. Christophe d'Ansembourg (Williams FW07) maakte er op zondag zelfs een Belgische dubbel van. Frits van Eerd deed op zaterdag mee in zijn net aangekochte March 761. De Jumbo-topman kende veel remproblemen in de kwalificatie, maar na een provisorische aanpassing van GEVA Racing wist Van Eerd in de race op te klimmen naar de 12e plaats.

Een sfeerimpressie van de Zolder Masters staat op Autosport.nl. Het volgende Masters-weekend vindt op 28-29 mei plaats op Brands Hatch. Ook het NK HTGT komt daar in actie. De vier Masters-kampioenschappen zijn uiteraard ook weer aanwezig op de Historic Grand Prix op Zandvoort op 2-4 september.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet