Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
BOSS GP

BOSS GP: Van Kalmthout wint ‘waanzinnig gevecht’ van Zwart op Red Bull Ring


marijn_kz_ingo_480

Inhaalactie Van Kalmthout
In de 5de ronde slaat Van Kalmthout zijn slag. Hij passeert Zwart, die in de eerste bocht na start/finish een foutje maakt. De Hoofddorpse Ford-dealer profiteert en slaat een klein gaatje van iets meer dan een halve seconde. Gerstl heeft het tempo er eveneens uitstekend in en is nog steeds prima in de buurt.

arrows_tegenlicht_480

Wagner valt uit
Terwijl de Arrows van Arnold Wagner (zoals vaker helaas dit seizoen) problemen heeft en de pitbox opzoekt (zie foto), zet Van Kalmthout aan. Met de voorlopig snelste ronde van 1.19,811 in omloop 6 zet hij Zwart op 1,2 seconde achterstand.

oprijden_start-finish 

Aanzetten
De titelverdediger moet langzaam in zijn spiegels gaan kijken, want Gerstl kruipt naar hem toe. Zwart onderkent het gevaar en duikt met een 1:19,777 onder de snelste waarde tot dan toe. De wedstrijd ontpopt zich tot één van de spannendste BOSS GP-races van het jaar. Zwart kruipt in de kofferbak van de koploper, terwijl ook Gerstl erg close in de running blijft.

Snel, sneller, snelst
In ronde 9 gaat Van Kalmthout bijzonder goed over de baan. Met zijn 1.19,483 benadert hij zijn winnende kwalificatietijd. Zwart moet weer ietsje toegeven en volgt op 1,2 seconde, waarna Gerstl op 3,2 tellen komt.
 
schummi_benetton_480

'Kameel' haalt in
Patrick D’Aubreby weet de druk op Henk de Boer op te voeren. De Fransman met de Camel kleuren gaat zijn Nederlandse opponent voorbij en pakt P4 algemeen. Peter Milavec is 6de, gevolgd door de snelste Master Bernd Herndlhofer.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet