Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

DSC: Spannende races Dutch Supercar Challenge op TT-Circuit Assen





Deze waren ontketend en reden ronde na ronde geweldige tijden waardoor zij hun eerste overwinning van het seizoen veiligstelden. Tweede in klasse en vijfde algemeen was de Porsche van Coen Backelandt die op zaterdag nog niet kon rijden door opgelopen schade tijdens de kwalificatie. Op zondag was echter geen spoor meer van de pech die het team heeft achtervolgd en na ook al een fantastische inhaalrace, behaalde het hechte teamhun eerste podiumplek van het jaar. Derde, en ook al een verrassing, eindigde Sybrand Dijkstra met zijn BMW M3 die hiermee een hele knappe prestatie neerzette. Graham Coomes eindigde als vierde nadat hij door bandenproblemen en zijn resultaatseconden veel tijd had verloren en daardoor kansloos was voor een goede klassering. De equipe die op zaterdag nog als derde eindigde, die van Harald Roelse en Rob Knook, finishte nu als vijfde na wederom een goede race. Dennis Swart, Dirk Schulz en Mirco Schultis completeerden het klassement in de Supersportklasse.



Hans Ambaum was in de Sport klasse weer oppermachtig en kwam na een hele goede start zelfs even als tiende in het algemeen klassement voorbij. Gedurende de race wist hij zijn voorsprong dusdanig te vergroten dat hij zonder problemen zijn race kon uitrijden en hiermee wederom een knappe overwinning kon pakken. Achter hem gebeurde er echter een hele hoop tussen Dirk van Engelenhoven, Ron Braspenning, Danny de Haan en Willem Steenhoek in het gevecht om de tweede plek.

Aanvankelijk leek het erop dat Ron Braspenning, dit maal gestart in de BMW van Bob Pront,  De tweede plek voor zich zou opeisen maar een te korte pitsstop zorgde ervoor dat ook hij een stop&go kreeg maar hieraan geen gehoor gaf en uiteindelijk uit de uitslag gehaald werd. Hierdoor werd Willem Steenhoek als tweede gepromoveerd maar ook hij kreeg te maken met pech toen hij en De Haan elkaar op een van de snellere stukken van de baan raakten.



Hierdoor viel Steenhoek terug tot achter Van Engelenhoven met de Clio die op zijn beurt de aanval opende op De Haan. De Haan kon Van Engelenhoven niet achter zich houden en moest daardoor genoegen nemen met de derde plek. Als vijfde eindigde Hank Kruyt met zijn Braspenning BMW voor Angenent en Van Soelen die met hun Z3 als zesde eindigden. Daarachter kwam de BMW van Hohan Albers en Peter Grondel die op hun beurt de BMW Compact van Patrick Snel en Eugene Janssen achter zich hielden.

Nico Been en Ralph Manheim completeerden de top 10 in de Sport klasse. Nieuwe winnaars, spannende races en een mooi evenement. Ook dit weekend in de Dutch Supercar Challenge mag weer een succes genoemd worden en dat beloofd wat voor de volgende race op het prachtige circuit van Oschersleben op 12 en 13 Juni.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet