Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
SEAT Cupra Cup

SEAT Cupra Cup: Banden gesprek van de dag (lang)



Op TT Circuit Assen stond de derde en vierde ronde van de SEAT Cupra Cup op het programma. De races werden verreden tijdens de NAV Voorjaarsraces. Op zaterdag stond een twee-uursrace gepland, op zondag gevolgd door een sprintrace over 14 ronden.

De kwalificatietraining, bepalend voor de startopstelling van de eerste race, leverde een verrassing op. Benno van Ree en Marco Bikkers van All Invest Racing stelden de pole position veilig. "Benno en ik hebben een seizoen in de SEAT Endurance Cup gereden", vertelde Bikkers over de achtergrond van het duo. "Het is voor ons een voordeel ten opzichte van de rijders uit de Toyota Yaris Cup dat wij al ervaring hebben met het racen met diesels." Van Ree en Bikkers kiezen niet voor de eenvoudigste weg: het team buigt zich zelf over de set-up van hun SEAT.

Sheila Verschuur en Michel Schaap stelden de tweede trainingstijd veilig. Dat verliep niet onopgemerkt. De 17-jarige Sheila spinde in de pitstraat en bezorgde daarbij fotograaf Ronald Fleurbaaij van AUTOSPORT.NL de schrik van zijn leven. "Ik had tegen Sheila gezegd dat ze moest oefenen om snel de pitstraat in te rijden, zodat we zo weinig mogelijk tijd verliezen bij de rijderswissel", verklaarde Schaap later. Het moet gezegd: Sheila luistert goed naar haar mentor.


Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet