A1GP: Nederland wint sprintrace Zuid-Afrika, vierde in hoofdrace

Winst door goede pitstop
Bij de eerste pitstops lukte het Nederland om sneller de baan op te komen dan Engeland en zo een positie te winnen. Gunstig, want Bleekemolen was op zich al sneller. Team Australië had een beroerde stop, kwam niet weg en ook waren er de nodige vlammen te zien. Zij verloren veel tijd en speelden de rest van de race geen rol van betekenis meer, maar finishten wel op een dertiende en laatste plaats.
Nieuwe koploper
Monaco ging direct bij opening de pits in, Zwitserland reed echter nog door. Dat bleek goed uit te pakken, want Jani kwam voor Piccione, die een slechte stop kende, weer de baan op en pakte zo de leiding over. Na de eerste serie pitstops reed Bleekemolen al op een vierde plaats. Maar voor hem zit een flink gat naar Brazilië, die bovendien erg snel onderweg is. Zo snel zelfs, dat de rood-witte auto van Monaco snel in zicht komt. Waar Guimaraes gistren een flinke stuurfout maakte gebeurde dat nu niet, de grijs-groen Braziliaanse wagen wist Monaco na een klein foutje te passeren.
Bleekemolen gaf aan dat de banden niet lekker voelden en dook dan ook meteen bij opening weer de pits in. Ook nu was de stop foutloos en kon Nederland de Britten achter zich houden.
Druk van achter
In de laatste fase van de race liep Zwitserland steeds verder weg, terwijl Brazilië volgde op de tweed plek en Monaco Nederland wel zag naderen, maar zonder echt in gevaar te komen. Nederland had wel druk van achteren, niet van de Britten, want die waren inmiddels teruggevallen, maar wel van Portugal. Albuquerque was er na de beroerde start snel in geslaagd als het beroemde mes door het hele veld heen te snijden en naderde Bleekemolen. Echt in de problemen kwam Jeroen echter nooit, waarmee een nette vierde plaats zijn verdiende beloning was.
Neel Jani won de race overtuigend en Team Zwitserland is nu ook de nieuwe ledier in het klassement.
Knappe prestaties
Een knappe prestatie leverde de Libanees Daniel Morad. Na veel problemen met de auto tijdens de kwalificaties wist hij naar een zesde positie te rijden, nog voor Danny Watts op een zevende en Marco Andretti op een achtste plaats. Ook verrassend is de negende plek voor Zahir Ali, die debuteerde voor Indonesië en nu het team al zijn eerste punten schonk.

De volgende race is pas op 12 april in Portugal, aangezien de geplande race van 22 maart in Mexico is verschoven naar mei.