Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Dutch Touring Car Championship

Spanning in Libertel DTCC helemaal terug

480_podiumspa

De race van het Libertel DTCC op het circuit van Spa-Francorchamps is sensationeel verlopen. De drie BMW's van het JJ Motorsport / BMW Dealerteam vielen uit, Allard Kalff won de race. Met nog twee races te gaan op 15 oktober moet er niets misgaan met Duncan Huisman, anders gaat Tim Coronel wellicht met de titel strijken. Als het scenario van de beide beslissende races net zo verrassend is als op Francorchamps, kan zelfs Donald Molenaar nog als 'lachende vierde' uit de strijd komen.


Tekst: Roy van der Laan
Foto's: Chris Schotanus / PR

Spanning terug
Enkele races geleden leek het kampioenschap in het Libertel DTCC gelopen. De vraag was niet of, maar wanneer Duncan Huisman of Sandor van Es de titel veiligstelde. Sinds de spraakmakende Trophy of the Dunes is er echter veel veranderd. Met uitsluitend nog de Finaleraces voor de boeg, heeft Tim Coronel zich tot een echte titelkandidaat weten op te werken. Tim zat er tijdens de trainingen op Francorchamps al goed bij. Sandor van Es was weliswaar de snelste en Duncan Huisman volgde met de tweede tijd, maar Coronel kwam maar een fractie van een seconde op de beide coureurs tekort. Allard Kalff reed de vierde tijd, voor de beide sterk rijdende coureurs van Stokvis Racing. Pim van Riet ging op de Radillon nog even achterstevoren met zijn Renault Mégane , maar hij raakte gelukkig niet de baanafscheiding. De Clio-brigade was helemaal de weg kwijt. Phil Bastiaans, Frans Verschuur, Donald Molenaar en Marcel Alderden kwamen niet verder dan de plaatsen acht tot en met elf.

480_molenaarspa

Het Renault Dealerteam werd geplaagd door forse wegliggingsproblemen, waarbij de voorwielaangedreven Clio zich gedroeg als een achterwielaangedreven GT. De snelste tijden in de trainingen werden neergezet door Toni Ruokonen en zijn Peugeot 306 GTI, gevolgd door Simon Harrison en zijn Ford Focus. Van Es en Huisman deelden de tweede rij.

Achteruit
Het Libertel DTCC heeft altijd een rollende start. Dit keer echter niet, en dat leidde tot diverse problemen. Het Renault Dealerteam had dit keer alleen maar last van de lange eerste versnelling in de Clio's, maar dat probleem viel in het niet bij de moeilijkheden die Sandor van Es ondervond. Hij kon blijkbaar de druk niet aan en vertrok met de versnellingspook in de achteruit. Toen het veld vertrok, zag de achter Van Es staande Tim Coronel de BMW opeens achteruit op hem afkomen. Dit kostte Coronel vanzelfsprekend ook zijn start. Duncan Huisman reed wel de goede kant op en nam meteen de leiding van het Libertel DTCC, gevolgd door Allard Kalff, Donald Molenaar, Frans Verschuur en Tim Coronel.

clio spa busstop

De beide Renault-coureurs hadden weliswaar geen goede start gemaakt, zoals net uitgelegd, maar eenmaal op gang gingen ze wel als het spreekwoordelijke mes door het veld. Molenaar kwam van de negentiende startpositie en Verschuur van de zestiende, na één ronde lagen ze zes en zeven algemeen!

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet