DTCC: Winnen is lijden
Autosport is niet alleen kommer en kwel voor de rijders die niet verder komen dan het midden- en achterveld. Ook het leven aan de top is niet gemakkelijk, althans dat is de mening van Sandor van Es. Hij won tijdens de Carisma Pinksterraces op het Circuit Park Zandvoort de race van het Libertel DTCC op zondag en leek ook op maandag te zegevieren. Vlak voor de finishstreep liet hij echter het gas los om zijn teamgenoot Duncan Huisman te laten passeren. 'Teamorders', meldde Carly Pellinkhof van het JJ Motorsport BMW Dealerteam. De tranen van Van Es waren allesbehalve vreugdetranen.
Tekst: Roy van der Laan
Foto's: Gerrie Hoekstra
Allard Kalff baarde opzien door een deel van het circuit onder de olie te leggen toen de oliestop van de versnellingsbak van zijn Carisma lekte. Hij moest daarvoor verantwoording afleggen aan de wedstrijdleiding.
Voorafgaande aan de vijfde en zesde ronde van de Carisma Pinksterraces was er veel ophef over de vermeende illegaliteit van de BMW's van de klassementsaanvoerders Duncan Huisman en Sandor van Es. De Technische Commissie constateerde na afloop van de derde en de vierde race dat de kleppen van de BMW-motoren in hun optiek niet conform het reglement waren. Het was en is van groot belang dat er zo snel mogelijk een uitspraak over deze zaak wordt gedaan, een eventuele diskwalificatie heeft immers onder meer gevolgen voor de handicapgewichten. Op zaterdagochtend, vlak voor het begin van de eerste tijdtraining, bevestigden de sportcommissarissen van de KNAF de zienswijze van de TC. Het gevolg hiervan is, dat Huisman en Van Es voor de beide betreffende races zijn uitgesloten. Carly Motors, de inschrijver van de BMW's van het JJ Motorsport BMW Dealerteam, is tegen de uitspraak in beroep gegaan. Dit beroep zal volgens verwachting binnen twee weken behandeld worden door de Commissie Autosport Rechtspraak (CAR).
Sandor op pole
Alsof er niets was gebeurd, reed Sandor van Es tijdens de eerste training de snelste trainingstijd. Van Es was maar liefst een volle seconde sneller dan tweede man Allard Kalff. De Mitsubishi Carisma-rijder baarde opzien door een deel van het circuit onder de olie te leggen toen de oliestop van de versnellingsbak van zijn Carisma lekte. Dit leverde een code-rood situatie op. Op dat moment had Pim van Riet de pole in handen, hij liep tijdens de onderbreking van de training terstond naar Allard om hem te 'bedanken'. Van Riet juichte echter te vroeg; toen de olie was opgeruimd, bleek de baan minder vervuild dan velen van tevoren verwachtten. Van Es dus op pole, voor Kalff, met op de tweede rij weer een combinatie BMW-Mitsubishi met Huisman (derde) en Tim Coronel. Pim van Riet was met de vijfde tijd wel de snelste privateer.
Tom Coronel kwam naar Zandvoort om zijn tweeling broer Tim aan te moedigen.
Sandor op pole (2)
Tijdens de tweede training was Van Es weer de snelste, nu voor zijn teamgenoot Duncan Huisman. Coronel en Kalff deelden de tweede rij. De rijders van Team Marlboro Mitsubishi zaten er dus goed bij, dit tot genoegen van de Nederlandse Mitsubishi-importeur. Mitsubishi Motor Sales Nederland ontving gedurende het weekeinde 1500 gasten in het kader van de 'Carisma Pinksterraces'. Donald Molenaar liet de vijfde tijd noteren, voor Pim van Riet, die dus wederom de snelste privateer was.