A1GP: Jonny Reid verslaat Bleekemolen en pakt beide zeges

De Nieuw-Zeelander Jonny Reid was ongenaakbaar tijdens het tweede weekend van de A1 GP. In de sprintrace pakte hij bij de start gelijk de leiding, om deze alleen maar gestaag uit te bouwen. In de hoofdrace moest hij zich opwerken vanaf plaats zes. Lange tijd had Bleekemolen de leiding in handen, maar in de beslissende fase werd hij opgehouden door Narain Karthikeyn, waardoor Reid bij de tweede pitstop net voor Bleekemolen de baan op kwam. Bleekemolen had bij de sprintrace zijn vijfde plaats niet weten te verbeteren en kwam op dezelfde plaats als hij was gestart over de finish.
Tekst: Daan Jeuken/PR
Sprintoptocht
De start van de sprintrace is rollend en het veld formeert netjes richting start/finish. Leider Zaugg mag het tempo bepalen, maar hij doet dit niet goed, want hij valt terug naar de vierde plaats. Jonny Reid is goed wakker, hij pakt de leiding, gevolgd door Kerr. De Ier Carroll rijdt brutaal, pakt p3 en jaagt zelfs op p2, maar wordt geblokt door Kerr, die de Ier even naast de baan drukt. Jeroen Bleekemolen blijft veilig uit de problemen en behoudt zijn vijfde plek.
Jeroen Bleekemolen heeft zijn zinnen gezet op een podiumplaats, maar in plaats van aan te vallen bij Zuid-Afrika verliest hij de aansluiting en moet hij de Fransman Lapierre van zich af houden. Daarachter kampt Vietoris met dezelfde problemen als Bleekemolen; hij heeft Neel Jani op zijn nek. Beide jagers weten hun prooi echter niet te verschalken. Misschien kunnen ze op cursus gaan bij Congfu Cheng, want hij haalt Sergio Jimenez met een puike move in de eerste bocht buitenom in.
Ondanks dat de organisatie met hun nieuwe regelgeving hoopte op meer spanning in de sprintrace, is er in Brno weinig sprake van. Reid is ongenaakbaar en loopt uit op Kerr. Daarachter moet ook Carroll een gaatje laten vallen, evenals Zaugg. Het uitgerekte veld komt zo zonder problemen over de finish. De vijfde plaats voor Nederland
Uitslag sprintrace A1 GP
Brno, zondag 14 oktober 2007
1. Nieuw-Zeeland – Jonny Reid, 10 ronden
2. Groot-Brittannië – Robbie Kerr, op 5.952
3. Ierland – Adam Carroll, op 8.824
4. Zuid-Afrika – Adrian Zaugg, op 10.269
5. Nederland – Jeroen Bleekemolen, op 11.561
6. Frankrijk – Nicolas Lapierre, op 11.803
7. Duitsland – Christian Vietoris, op 13.200
8. Zwitserland – Neel Jani, op 13.447
9. Portugal – Joao Urbano, op 18.570
10. China – Congfu Cheng, op 18.801
