DRDO: Riemer Blonk en Richard Blom onder kunstlicht naar de laatste DRDO-zeges van 2026

Race 1
Na een korte pauze waarin iedereen de laatste aanpassingen aan de afstellingen van hun auto’s had kunnen doen, was het zoals gebruikelijk bij de Pirelli DRDO Avondraces al snel tijd voor de eerste wedstrijd over 50 minuten. Vanwege de invallende duisternis was inmiddels ook de door Collé Rental & Sales verzorgde verlichting ontstoken.

Vanaf poleposition was Koelewijn goed weg, maar ook Blonk had een uitstekende start waardoor de twee BMW’s naast elkaar door de Tarzanbocht gingen. Bij de eerste doorkomst leidde echter toch Koelewijn, op de bumper gezeten door Blonk. De als derde vertrokken Blom was teruggevallen naar plek tien. Al snel werd duidelijk waarom. De RBM-rijder bleek te zijn aangetikt door de als derde doorkomende De Rooij, die daarvoor een tijdstraf van tien seconden kreeg opgelegd.

Net als De Rooij moest ook Euser al snel een gaatje laten vallen richting de twee leiders, terwijl op plek vijf algemeen Van Inge de Specials klasse aanvoerde, met Jobst op twee en Van der Linden op drie. De leiding in de Standaardklasse was in de aanvangsfase op plek vijftien algemeen in handen van Marijn Creemers, met Van Steen op twee en Olivier Peereboom op drie.

Aan kop bleef Blonk Koelewijn als een schaduw volgen waardoor de strijd om de leiding in de Special Plus klasse volledig open bleef. De Rooij had de strijd om plek drie met Euser verloren en de routinier ging dan ook als derde rond. Blom was vanaf plek tien zijn opmars begonnen en lag na een kwartier al op plek zes algemeen, net achter Van Inge als leider bij de Specials. Deze laatste werd langzaamaan bijgehaald door Jobst en dus moest hij gaan vrezen voor zijn eerste plaats in de klasse.

Toen het pitwindow openging voor de verplichte stop, was het Blonk die als eerste zijn Witte Raaf Racing BMW naar binnen stuurde. In de Specials klasse waren het de leider Van Inge en Van der Linden die als eerste de pits opzochten. Koelewijn en Euser kozen er juist voor om laat naar binnen te gaan. Met alle pitsstops achter de rug en nog iets minder dan twintig minuten te gaan, kon de balans opnieuw worden opgemaakt. Blom was de nieuwe leider, met Euser nu op twee, Blonk op drie en Koelewijn en De Rooij op vier en vijf.

De Specials klasse had met Maarten Knijnenburg (Clio 4) een nieuwe leider, voor Van Inge, een opgeschoven Jeroen Juffermans (JMB Motorsport BMW 130i), Van der Linden en Jobst. In de Standaardklasse hadden de pitsstops geen wijzigingen gebracht in de top twee. Daar was de leiding in handen gebleven van Bart Creemers, die het stuur van de Cor Euser Racing BMW had overgenomen van Marijn Creemers, met Hans Creemers (op de plek van Van Steen) op twee, terwijl Sjors Profijt (BMW E30) een nieuwe naam was op plek drie.

Van de top vijf was Blonk in de slotfase de snelste rijder op de baan, terwijl ook Koelewijn betere rondetijden liet noteren dan de leidende Blom en Euser. Met drie seconden snellere tijden had Blonk het gat naar Euser snel gedicht en kwam zelfs Blom nog in beeld. Met nog vier minuten op de klok en een achterstand van minder dan drie seconden op Blom, verscheen de mededeling op de schermen dat de leider een straf van maar liefst 32 seconden zou krijgen voor een te korte pitstop. Daarmee was de strijd om de eindzege beslist in het voordeel van Blonk.

De rijder van Witte Raaf Racing wilde echter ook op de baan als eerste onder de vlag door, passeerde in de voorlaatste ronde de leider en pakte zo een overtuigende zege. Blom passeerde weliswaar als tweede de finish, maar viel door zijn straf terug tot plek vier, achter Euser en Koelewijn. Deze laatste was de routinier nog tot op 0,2 seconden genaderd en zorgde dus voor een spannende ontknoping om de plaatsen twee en drie. Op plek vijf maakte De Rooij de eerste vijf algemeen en tevens de top vijf in de Special Plus klasse compleet.

Bij de Specials had Knijnenburg zijn leidende positie al snel moeten afstaan aan Van Inge, die vervolgens op plek zes algemeen zijn Porsche Cayman veilig naar de overwinning reed. Ook Jobst en Van der Linden slaagden er nog in om Knijnenburg te verschalken waardoor deze laatste met een vierde plaats net buiten het podium van de Specials klasse viel.

In de Standaardklasse bleef de volgorde in de slotfase ongewijzigd waardoor daar de equipe Bart en Marijn Creemers met de hoogste eer ging strijken, gevolgd door Van Steen/Hans Creemers en Profijt.



Uitslag race 1