Retro: Groeten uit Spa van de Spa Six Hours 2026

Eind september op Spa Francorchamps is het traditioneel tijd voor een van de hoogtepunten van het historische autosportseizoen. Editie 2026 was wederom memorabel om verschillende redenen. Waar de startgrid in het verleden van de Six Hours de 120 auto’s aantikte (nu gezakt naar 68), was het deze keer de YTCC die met 78 deelnemers de grootste grid van het evenement op de been had gebracht.
Tekst: Carlo Senten
Foto’s: Bob van der Wolf & Carlo Senten

Zeker niet minder bijzonder was de 750e wedstrijd die FJ-chairman Duncan Rabagliati dit weekend reed met zijn vertrouwde Alexis Formule Junior. Een auto die mogelijk achter op de trailer sneller gaat dan op het circuit, maar dus al wel 750 races voor een lach op het gezicht heeft gezorgd van zijn eigenaar.

Bij de YTCC, waar ‘Smile, it makes you faster’ al jarenlang de lijfspreuk is, plakten de rijders deze keer speciale stickers op de auto’s, voorzien van de tekst ‘Life is a party, so live it!’ Dit weekend stond namelijk in het teken van het afscheid van Mister YTCC, Randall Lawson.

De woorden van Lawson, dat niet hij maar de rijders zelf de YTCC hebben gemaakt tot wat het nu is, worden vanaf 2027 door enkele coureurs en andere betrokkenen van de harde kern ingevuld doordat zij de YTCC voortzetten op de wijze die typerend voor de klasse is, om zo in de geest van haar grondlegger de toekomst van de raceserie te waarborgen.

Zo’n afscheid betekent natuurlijk ook dat je heerlijk herinneringen ophaalt met rijders van het eerste uur.

Fransman Eric Baumard was een van de velen die speciaal voor dit afscheidsweekend naar de Ardennen waren afgereisd.

Een enkeling had zelfs een speciaal stickerdesign aangebracht op de trailer voor dit speciale event in de Ardennen…

Erwin van Dijk vond dat er bij het afscheid van Alpine-fan Lawson geen Alpine mocht ontbreken op de YTCC-grid, dus hij bracht zijn prachtige Le Mans ’78-replica mee naar Spa, zodat zijn zoon Mitchell de auto de sporen kon geven.

Ook Randalls rechterhand in het fameuze YTCC Green Team, Ignatius de Bakker, neemt afscheid van hun geliefde YTCC om meer tijd met zijn vrouw te kunnen doorbrengen. Amanda Hennessy had ter gelegenheid van Igs afscheid een trofee gemaakt van verschillende onderdelen die zij aan haar geliefde Queen Corvette met Le Mans-historie de afgelopen periode had moeten vervangen.

Een deurtje verder bij de Britten leken er ook wat onderdelen vervangen te moeten worden.