Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
RETRO

Retro: Groeten uit Zandvoort van de Historic Grand Prix 2026


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wij lezen ook liever strips dan dat we sigaretten roken.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Het middenterrein staat helemaal in bloei, je zou bijna vergeten waarvoor we hier ook alweer zijn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Als de F1’s aan de beurt zijn, springt deze er natuurlijk uit. Ja, een F1-auto, maar nee, nooit deelgenomen aan enige WK-race. In plaats daarvan werd deze March 781 ontwikkeld voor het Britse F1-kampioenschap dat eind jaren zeventig parallel liep aan het WK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AUTOSPORT.NL-redacteur Willem J. Staat was er in 1978 bij toen Guy Edwards in deze auto deelnam aan de Aurora AFX-race op Zandvoort en besteedt er later deze week speciaal aandacht aan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Al weten we nog niet of hij gaat verklaren waar ‘Titbits’ voor staat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

De eerste fanaten hebben al op de tribunes plaatsgenomen. Dankzij het zeebriesje dat over de duinen vloog, was het daarboven lange tijd nog redelijk uit te houden.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Op deze plek pakten wij ook wat van dat briesje mee.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Waar je meteen ook ziet hoe eenvoudig straks in 2027 de verkorte configuratie is aan te brengen voor de Formule E, waarvan de komst tijdens het HGP-weekend werd bekendgemaakt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Daar rechts komen straks de Gen4-bolides dan het bestaande traject weer op.

Grut 38

Intussen kunnen we zo wellicht al inspiratie opdoen.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet