Div: VAR50-tentoonstelling in Louwman Museum geopend

De Dallara-Volkswagen F311 van Verstappen staat naast de Tatuus-Abarth F4-T014 waarmee Oliver Bearman in 2021 met VAR de Italiaanse F4-titel opstreek. Het was het laatste jaar uit het dienstverband van de F4-T014, voordat de Italiaanse constructeur in 2022 met de F4-T021 kwam.

Het valt op dat een F4 van maar een paar jaar later alweer even groot is als een F3. Niet alleen de auto’s op de openbare weg worden groter, dat geldt ook voor raceauto’s.

Dat ene vormende jaar was voor de jonge Verstappen meer dan genoeg. Hij hoefde niet eens kampioen te worden om zijn naam in één klap te vestigen.

Een mooi extraatje, vonden conservator Van Bilsen en tijdelijk mede-conservator Van der Heul. Dankzij deze opstelling die een pitgarage nabootst, kunnen bezoekers van dichtbij bekijken hoe zo’n Mécachrome-krachtbron in een Dallara F2 eruitziet.

Het kan zelfs nog dichterbij. Het is maar goed dat het diorama wordt beschermd door het afscheidingslint dat teams ook in hun pitboxen gebruiken.

Bij een tentoonstelling die ‘Kampioenenmakers’ heet, hoort natuurlijk ook een prijzenkast.
Nog meer parafernalia in de ‘Ten Cate-kast’.

Intussen kwamen er steeds meer bekende gezichten binnenwandelen. Hier zien we Sjoerd van Bilsen met Daniëlle Geel van VAR en fotografen Frits van Eldik en Jakob Dekker. Ook autojournalisten en klassiekerjournalisten zoals Carlo Brantsen, Bart van den Acker, Jan Haakman en Martin van der Zeeuw, die normaal gesproken nooit iets met raceauto’s doen, kwamen nu op uitnodiging van Van Bilsen toch even kijken.

Hier is de conservator in gesprek met Bob van der Wolf, de fotograaf die zelf een Louwman-achtergrond heeft en regelmatig AUTOSPORT.NL met reportages verblijdt, onder meer van de evenementen op Goodwood.

Maar de fotograaf van dienst was vandaag Sebastiaan Rozendaal van Dutch Photo Agency. Zijn compagnon Diederik van der Laan had de VAR50-filmpremière in Laren gefotografeerd.

Van Eldik en Van der Heul buigen zich over de Opel Lotus van Jos Verstappen waarmee ook voor hen beiden in 1992 hun autosportcarrière een grote vlucht nam. Zo verkeerden vele bezoekers al gauw in nostalgisch dromenland.