Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Racing Shows

Racing Shows: Ook Rétromobile 2025 overtreft de verwachtingen


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

En dan blijkt de Artcurial-veiling te zijn verhuisd naar de extra ruimte die in hal 3 is gecreëerd. Uiteraard trekt dit gevaarte meteen de aandacht. We weten dat een weinig responsief sturende auto met overgewicht met enige geringschatting weleens een boot wordt genoemd. Maar om dat nu zó serieus te nemen? Meteen logenstraft dit beeld de uitspraak dat je het niet veel gekker en Franser kunt treffen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Waar de rest van de beursvloer overloopt van de race- en rallyauto’s, zijn ze bij Artcurial deze keer zwaar in de minderheid. Deze Fiat 131 Abarth was voor ons het pareltje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Al zeg je natuurlijk ook nooit nee tegen een 635 CSi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Artcurial heeft altijd een hoekje met maffe dingen. Zie deze drie nu eens bij elkaar. We maken ons overigens sterk dat YTCC-opperhoofden Randall Lawson en Ig de Bakker – allebei echte vrienden van de Franse monoposto – hun vingers aflikken bij die Martini MK8 daar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schuin achter die Formule Renault een nog wonderlijker koppel. Of zou je ook rodeo kunnen rijden op een straalmotor?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deze Delage D6-70 Spéciale Competition met Figoni-carrosserie was duidelijk het pronkstuk van de veiling.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Het zal weinigen verbazen dat deze uit de kluiten gewassen kaarsenstandaard toebehoort aan een GP-auto uit 1904 die Gladiator heet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Op de doorgaans zo sympathieke ‘youngtimer voor onder de 25.000 euro’-vloer vielen deze keer weinig verrassingen te noteren.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dus via de kunstafdeling snel terug naar…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

… de officiële vooraankondiging van de Grand Prix de France Historique van 2025, waar op 25-27 april het historische F1-seizoen van start gaat.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet