Retro: Groeten uit Spielberg van de Red Bull Ring Classics

Op zondag reed het NK HARC 82-90 twee races, eentje in de ochtend en eentje aan het einde van de dag, dus was er genoeg tijd om gezellig met elkaar bij te kletsen op de paddock.

Bij Van der Heijden Autosport dachten ze daar anders over. Zij hadden nog even snel een sessie geboekt op de kartbaan om de tijd te doden.

De YTCC verreed zijn drie races onder wisselende omstandigheden. Waar ze op zaterdag alleen de podiumceremonie moesten voldoen in de stromende regen, was er in de derde race continu dreiging van regen.

Met 47 auto’s op de grid was het YTCC de grootste grid van het evenement, maar zo’n grid organiseren bleek nog een hele klus.

De marshals kwamen de auto’s ophalen vanaf de paddock om ze op te stellen op de pre-grid. Om dit te kunnen versnellen, had de raceserie zelf alle auto’s voorzien van een papier onder de ruitenwisser met daarop de startrij en positie.

Maar ondanks het feit dat de rijders de marshals attendeerden op hun startrij, werd dit niet altijd op tijd opgemerkt.

Ook konden auto’s niet altijd direct volgen omdat er mensen overstaken bij het zebrapad.

‘Even wachten, hij moet nog op het knoppie drukken voor de foto!’ was de reactie van Roel Schmitz op de hoge fluittoon van de marshal.

De marshals hadden het er maar druk mee zo op de vroege zondagochtend.