DTM: Groeten uit Zandvoort 2024

In de hospitality troffen we oud-fabriekscoureur Wolf Henzler, die tegenwoordig onder meer coach is voor de Talent Pool-rijders in de Duitse Carrera Cup. Daarnaast staat hij op de kandidatenlijst namens de CDU voor de gemeenteraad in zijn woonplaats Nürtingen. "Ik vind het goed als ik wat terug kan doen voor de stad waarin ik woon", zegt hij.

Kas Haverkort (l.) maakte de overstap vanuit de formulewagens naar de Porsches en rijdt dit seizoen voor Team GP Elite in de Supercup en de Duitse cup. Hier met Michel Schaap, die ook al jarenlang nauw bij GP Elite betrokken is, en Burkhard Bechtel, de vaste Duitstalige commentator van de Supercup en de Duitse Carrera Cup.

Hier rechts op de foto staat Bechtel nog een keer. Hij kijkt wat bedenkelijk, maar dat is een momentopname. In het midden staat Hurui Isaak, die tot eind mei de taak van cupmanager van de Duitse Carrera Cup vervulde en sindsdien de overstap maakte naar de verkooporganisatie van Porsche Duitsland. "Maar Zandvoort wilde ik natuurlijk niet laten schieten", lachte hij. Links zijn opvolger als cupmanager, Thorsten Rückert, voorheen projectleider namens Porsche Duitsland voor de Porsche Sports Cup.

En ja, ook bij Porsche Duitsland in de hospitality waren er lokale culinaire specialiteiten!

Team GP Elite had weer eens een druk weekeinde met auto's in de Duitse cup voor onder anderen de al genoemde Kas Haverkort en Huub van Eijndhoven, hier beide op de foto, en in de Carrera Cup Benelux.

Senna van Soelen maakte de overstap van de Duitse BMW M2 Racing Cup (die dit jaar wegens gebrek aan deelnemers geen doorgang vond) naar de Duitse Carrera Cup, waarin hij al enkele keren op het rookie-podium eindigde.

Larry ten Voorde en Flynt Schuring zijn de beide Nederlandse coureurs bij Proton Huber Competition in de Duitse cup. Ten Voorde beleefde een uitstekend weekeinde met twee overwinningen op Zandvoort, waarmee hij zijn totale aantal Duitse Cup-zeges in eigen land (sinds 2021) op zes bracht. Vervolgens vloog hij naar Le Mans, waar hij op zondagmiddag nog de nodige ronden kon rijden met de JMW-Ferrari.

Nog een Nederlander in de Duitse cup: Nathan Schaap, die rijdt voor Allied-Racing van Jan Kasperlyk, waarmee hij vorig jaar al uitkwam in de ADAC GT4 Germany.

De Nederlandse cup-successen mochten er zijn: hier Robert de Haan (3e van links), op zaterdag riant aan de leiding, maar gestopt door een lekke band, zondag in ieder geval nog tweede, en derde van rechts Larry ten Voorde, die met twee overwinningen opnieuw koning van Zandvoort werd.

Deze dus: Robert de Haan, die na zijn titelsucces in de Porsche Carrera Cup Benelux van vorig jaar nu internationaal goed scoort.