Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Ford Fiesta Sprint Cup

Ford Fiesta Sprint Cup Benelux: Marieke Stuff kent na de outs nu ook de ins van de Ford Fiesta

20231015 112414

In het dagelijks leven sleutelt Marieke Stuff als monteur bij Van Amersfoort Racing aan auto’s en is ze bezig met de technische kant van het racen. Op Spa-Francorchamps bekeek de 24-jarige inwoonster van Maasbracht het van de andere kant en kroop ze tijdens de zesde ronde van de Ford Fiesta Sprint Cup Benelux zelf achter het stuur van een raceauto.

Tekst: aangeleverd bericht
Foto's: PR

actie 1

Op Spa-Francorchamps kreeg Esmee Kosterman eindelijk weer eens vrouwelijk gezelschap in de Ford Fiesta Sprint Cup Benelux. In de Belgische Ardennen maakte Marieke Stuff niet alleen haar debuut in de Ford Fiesta Sprint Cup Benelux, het was zelfs de allereerste keer dat de 24-jarige inwoonster van Maasbracht in competitieverband in actie kwam. Stuff had daarmee dus niet het makkelijkste circuit uitgekozen voor haar wedstrijddebuut. “Ik ken de Ford Fiesta en ik ken Spa-Francorchamps, nu alleen de combinatie nog”, was de nuchtere constatering van de toch wat gespannen debutante. Autosport is echter alles behalve nieuw voor Stuff, al zit ze normaalgesproken aan de andere kant van de sport, de techniek.

IMG 3501

“Ik had altijd al wel interesse in auto’s en autosport, maar dat leek mij een onbereikbare wereld”, steekt Stuff van wal. Met een opleiding in de interieurbouw kwam de autosport opeens toch op haar pad. “Ik liep stage bij een bedrijf en daar was op dat moment ook Toon Bosmans aan het werk. Hij runde toen al TBcompetition en was onder andere actief in de karting. Buiten het raceseizoen deed hij ook wel andere opdrachten die niets met autosport te maken hadden. Hij vroeg of ik een dagje mee wilde naar de karting en daar is het allemaal begonnen. Na enige tijd ben ik bij TBcompetition gaan werken. Instelling en motivatie zijn veel belangrijker om in de autosport aan de slag te gaan dan opleiding. De technische kennis kun je bij het bedrijf en op de werkvloer opdoen.”

actie 2

TBcompetition bezit zelf geen raceauto’s, maar heeft wel alles in huis om auto’s te runnen, van monteurs tot materieel, is al in vele klassen actief geweest en doet daarnaast ook nog aan het coachen van rijders. Bosmans heeft zelf ook nog in de Fiesta Cup gereden en runde later de auto van Milan De Laet bij EJ Automotive. “Ik was toen de vaste monteur van Milan, kwam zo in aanraking met de Fiesta’s en heb toen al gezegd dat ik daar wel een keer in wilde rijden”, vervolgt Stuff over de eerste ervaringen met de Fiesta Cup.

actie 3

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet