Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
RETRO

Retro: Groeten vanaf de Oldtimer Grand Prix 2022


ogp2022-sun-8

Vrolijkheid op het podium: de altijd al goedlachse Steve Brooks is het blije ei rechts, naast hem staat zijn preparateur Martin O'Connell, die in elke auto meteen keihard gaat. Manfredo Rossi overdenkt zijn zonden – hij kreeg een drivethrough penalty omdat hij zich niet aan de startprocedure had gehouden, zoals dat dan heet – terwijl Frank Jacob (uiterst rechts) en oud-Indycar-coureur Arnd Meier tevreden zijn met hun derde plek in de Masters Sports Car Legends.

2022 Grant crash

Ballet tussen de Arrows A6 van Arthur Bruckner en de De Tomaso 505/38 van Paul Grant.

ogp2022-sun-10

Een winnaar van het weekend voor de deur bij Junghans: de Lola B12/80 van Yannik Trautwein, die met de auto debuteerde en op zondag meteen de Masters Endurance Legends-race op zijn naam wist te schrijven.

ogp2022-sun-11

Het exemplaar van Dempsey Racing, destijds met de tv-ster gedeeld door Joe Foster en Dane Cameron, zag er in zijn zwart-witte uitmonstering geweldig uit.

ogp2022-sun-12

De HGPCA had geen eigen feesttent meegenomen (geen vergunning?!), dus gebruikten zij het podium van het evenement om ook alle klasseprijzen uit te reiken. En dat waren er veel...

ogp2022-sun-13

Daar hoefde Michel Kuiper niet op te wachten. Met zijn tweede plaats algemeen stond hij mooi op het officiële podium.

ogp2022-sun-14

Nog wel verslagen door Will Nuthall, die hem er plagend aan herinnerde dat het Wilhelmus zo dus nog steeds niet had geklonken. En dat hij voorlopig het podium voor het snelst openen van champagneflessen ook niet zou halen!

ogp2022-sun-15

Het leverde Kuiper een bubbelbad op van Tim Child, de coureur die hij nipt van de tweede plaats had afgehouden. Het was de beste klassering van Kuiper tot nu toe, die steeds beter wordt. Dat Wilhelmus hoeft echt niet meer zo lang op zich te laten wachten. Overigens maakte de spreekstalmeester (die in fouten grossierde) de vergissing door op het podium voor de auto's met motor voorin de Brit John Spiers voor een Nederlander uit te maken. Het was dat Spiers als tweede was geëindigd, anders had misschien alsnog het Nederlandse volkslied geklonken – ongetwijfeld tot grote hilariteit van het Britse contingent, dat hier al hartelijk om kon lachen.

ogp2022-sun-16

En dan is het weer tijd om in te pakken. Hoewel die Büssing-transporter van Scuderia Serenissima voor ons ook wel mag worden ingepakt – wauw. De volgende groeten komen uit Silverstone, waar over ruim een week The Classic van start gaat.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet