Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Lachende derde Vettel wint toch weer in spannende strategierace

Ricciardo houdt op
Daniel Ricciardo was de enige man die op harde banden start en hij is na twintig ronden de enige die niet is gestopt. Dit heeft hem tijdelijk op de vierde plaats gebracht, waar hij het veld flink ophoudt. Nico Hülkenberg zoekt wanhopig naar een gaatje, maar op het rechte stuk is de Toro Rosso snel. Dit geeft Massa en Alonso de mogelijkheid om aan te haken en als Massa besluit te verdedigen in de laatste chicane, geeft hij Alonso een buitenkansje op het rechte stuk. Zo'n kans moet je Alonso niet geven: hij duikt aan de binnenkant en pakt p6. Hülkenberg komt er nog steeds niet langs en achter Massa haken inmiddels ook Gutiérrez, Räikkönen en Perez aan.

Op het rechte stuk lukt het niet en dus waagt Hülkenberg de volgende poging bij de chicane. Die poging slaagt en Hülkenberg kan als vierde door. De achterstand op Vettel is door Ricciardo opgelopen tot meer dan twintig seconden.

Fernando Alonso heeft minder moeite met Ricciardo en hij gaat er op het rechte stuk direct langs. Massa daarachter maakt een foutje en wordt aangevallen door Gutiérrez. De Mexicaan gaat langs de Ferrari, maar Massa vecht zich terug en pakt de plek terug. Räikkönen profiteert en gaat ook langs de Sauber. Ricciardo stopt de ronde erna en laat het groepje eindelijk gaan.

Fernando Alonso krijgt in de volgende fase een déjà vu: net als in Zuid-Korea zit hij tegen de achterkant van Nico Hülkenberg te kijken.

Grosjean heeft het moeilijk
De Lotus is meestal de beste auto in het managen van de banden, maar op Suzuka is dat niet het geval. Na 23 ronden begint de set harde banden van Grosjean terug te vallen, terwijl Webber nog geen tekenen van verval toont. De Australiër wint een halve seconde per ronde en nestelt zich binnen de DRS-seconde van de leider.

Webber probeert het met een stop
Mark Webber besluit niet te gokken op een inhaalactie, maar op nieuwe banden. Bij de eerste stop was Webbers achterstand te groot, nu is het gat kleiner en duikt Webber weer als eerste de pits in. Dat doet hij halverwege de race, dat lijkt wat vroeg voor een tweestopper, waar eigenlijk bij iedereen van uit wordt gegaan. Het is dus de vraag of Grosjean reageert en de volgende ronde ook binnenkomt, of dat hij zijn eigen race blijft rijden. Het antwoord is het tweede: Grosjean blijft buiten. Zijn tempo is echter niet goed, want hij verliest nu een seconde op Vettel, die binnen twee ronden ook binnen de seconde zit.

Grosjean achter Webber
Vijf ronden na Webber komt ook Grosjean binnen. Webber heeft de afgelopen ronden alleen maar paarse rondetijden geklokt en Grosjean komt ver achter de Australiër de baan op. Heeft Grosjean de wedstrijd hier verloren? De grote vraag is of Webber tot de finish door kan, Grosjean kan dat waarschijnlijk wel.

Achter het podium verandert niets
De mannen achter het podium zijn inmiddels ook gestopt. Fernando Alonso zit hierna weer achter Hülkenberg, Massa en Räikkönen sluiten daarachter weer aan. Räikkönen krijgt echter een plaatsje cadeau, omdat Massa te hard heeft gereden in de pitstraat en een drivethrough krijgt. Die werpt hem terug naar p11, achter Rosberg, Button, Vergne en Gutiérrez.

Vettel naar zacht
Sebastian Vettel trekt zijn eigen plan en stopt pas na ronde 37. "We racen niet tegen Mark, maar tegen Romain", vertelde zijn team hem eerder. Dat lijkt erop te duiden dat Webber inderdaad een keer vaker binnen moet. Toch een vreemde keuze van Red Bull om zo'n gok te wagen met Webber, die eerder in de race bijna aan de leiding lag.

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet