Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Repco Supercars Championship

V8 Supercars: Team Vodafone-coureur Jamie Whincup wint adembenemendeBathurst 1000 thriller!

De 50e editie van de Bathurst 1000 van de Bathurst 1000 leverde een vierde overwinning voor Team Vodafone-coureur Jamie Whincup en Holden op. Nadat de FPR-Ford’s door een opeenhoping van kleine foutjes op achterstand raakten, zorgde de FPR/Rod Nash-inschrijving van de jonge David Reynolds voor een thriller.

Tekst Willem J. Staat
Foto’s Team Vodafone, FPR

whincup_race
Jamie Whincup op weg naar zijn vierde Bathurst zege!

Jamie Whincup wint zijn vierde Bathurst 1000. Reynolds zorgt voor thriller
De Team Vodafone-combinatie Jamie Whincup/Paul Drumbell drukte hun stempel op vrijwel de gehele wedstrijd, maar na de laatste pitstops in de 140e ronde ontbrandde de strijd om de kop volledig. Toen konden er geen strategische brandstoftroeven meer uitgespeeld worden. Tussen de Top 4 werd er vol gas om de kop gestreden. Ook James Courtney en Craig Lowndes sloten zich in de laatste 20 enerverende ronden bij de koplopers aan. Zes ronden voor het einde sloeg Lowndes toe en verdrong Courtney definitief van de derde plek. Aan de kop ging de strijd onverminderd door. Ruim 21 ronden lang zorgden Jamie Whincup en FPR-coureur David Reynolds voor een geweldig spektakel. Underdog David Reynolds zette Jamie Whincup tot aan de laatste meters onder druk maar de Team Vodafone-coureur gaf geen krimp. Met ruim 0.3129 secs. verschil werd de jonge David Reynolds door de ervaren Whincup verslagen. Het betekende voor Whincup weer een stap dichter bij de titel.

De titelkansen van Mark Winterbottom liepen door de vele bandenproblemen een aardige deuk op. De FPR Falcon van Davison /McIntyre verloor na een tik van Luke Youlden de aansluiting en een materiaalbreuk op het einde van de wedstrijd zorgde er ook nog eens voor dat Davison in de slotfase met hoge snelheid door het grind vloog. En daarmee eveneens zijn titelkansen behoorlijk reduceerde.

2012-v8supercars-bathurst-1000-spm2279
David Reynolds maakte van de Bathurst 1000 een absolute knaller. Een man om
in de gaten te houden!





Spannend, spectaculair en sportief.Dit willen we op Zandvoort vanmiddag
ook zien!


Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet