Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
BMW 130i Cup

BMW 130i Cup: Ricardo van der Ende klasse apart (Lang)



 r1_ritsma_slip
Ook Ritsma maakte een slippertje en reed minder sterk op zijn 'thuis'circuit dan op Circuit Park Zandvoort.

Rintje Ritsma beschikte op TT Circuit Assen voor de eerste keer over zijn eigen raceauto. Daarmee groeide het startveld naar 18 auto’s. Daar blijft het niet bij, op TT Circuit Assen stond een gloednieuwe Cup-auto al klaar om binnenkort zijn eerste racekilometers te rijden.

Groot verschil
Ricardo van der Ende was de snelste in de kwalificatietraining, hij liet tweede man Cor Euser maar liefst een halve seconde achter zich. “Ik laat mijn auto goed rollen in de bochten. Ik geef niet te vroeg en niet te laat gas. Dat heb ik allemaal geleerd in de kartsport en in de diverse formulewagenklassen waarin ik heb gereden”, zocht Ricardo naar een verklaring voor het best grote verschil met de rest van het veld. Jan Joris Verheul en Rory Bertram deelden de tweede startrij van de eerste race, voor Tim Coronel en Bas Schothorst.

Leuke duels
Jan Joris Verheul had de beste start, waarbij hij een beetje werd geholpen door zijn teamgenoot. Cor Euser schakelde bij de start mis en verloor daarmee zijn tweede plek aan de (toen nog) klassementsaanvoerder.

 r1_start_a
 r1_start_b
 r1_start_c
 r1_start_d
De eerste drie gaan dicht op elkaar de eerste bocht in. Ricardo houdt de billen stijf en komt als eerste de bocht weer uit.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet