Swift Cup: Nieuwe Swift-racer laat zich heel precies besturen

De eerste rijders hebben inmiddels de nieuwe Swift-racer al aan de tand kunnen voelen op de baan. Unaniem oordelen zij dat de nieuwe Swift een flinke stap vooruit is. De racer laat zich uiterst soepel over het circuit sturen, is nog stabieler geworden en is in snelle bochten aanzienlijk rapper dan zijn toch al erg succesvolle voorganger. “We dachten met onze ervaringen met de vorige Swift Cup-racer de auto slechts op enkele punten te hoeven veranderen. In de praktijk bleek dat toch anders te liggen, we hebben de nieuwe Swift-racer uiteindelijk toch vrijwel volledig aangepast”, vertelt bouwer van de nieuwe Swift Cup-auto Henk Thuis vol trots.
Tekst: Marco Antheunisse
Foto's: Chris Schotanus
“Ons doel was om de auto optimaal te maken voor beginnende coureurs”, legt Thuis uit. “Daarom hebben we niet bespaard, maar juist flink geïnvesteerd in de allerbeste onderdelen en oplossingen voor een perfecte wegligging. Dat dit gelukt is blijkt al direct uit de tests tijdens de Nieuwjaarsrace en de eerste testdagen voor rijders op Circuit Park Zandvoort. Iedereen die tot nu toe in de nieuwe Swift heeft gereden is vol lof over de wegligging en de verbeteringen ten opzichte van het vorige model.”

Wat zijn dan wel die aanpassingen?
Standaard heeft de nieuwe Swift in straatversie al een aantal wijzigingen ondergaan. Zo is er een zesde versnelling, staan de rijder meer pk’s ter beschikking (136 i.p.v. 125) en is de auto iets langer. De door Intrax gebouwde Swift in race-trim heeft de coureur echter nog veel meer te bieden.

Dempers
Natuurlijk begint Henk Thuis zijn verhaal over de toegepaste verbeteringen met zijn eigen stokpaardje. “We hebben de dempers in black titan uitgevoerd met aan de voorzijde 45 mm upside down McPherson (was 40 mm). Dit zorgt voor meer installatiestijfheid en minimaliseert frictie onder laterale belasting. Black titan zorgt voor een langere levensduur en is razend sterk. Aan de achterzijde is dit concept ook doorgevoerd, met als resultaat een superlichte coilover schokdemper waardoor het onafgeveerde gewicht zo laag mogelijk wordt gehouden. Dit alles te samen zorgt voor een uitstekende balans in de auto, waardoor de Swift zich heel precies laat besturen.” Coureurs die de nieuwe Swift al getest hebben beamen deze stelling: “Waar de vorige Swift in supersnelle bochten als het Scheivlak nog wel eens wilde ‘huppelen’, kun je nu vol gas doorrijden en is de auto toch volledig onder controle”, verduidelijkt Jos Veldboer de beschrijving van Thuis.