Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Dutch GT4

Dutch GT4: Quotes van de rijders na Zolder


pim_van_riet_portret

Rentree Pim van Riet
Na een jaar van absentie heeft Pim van Riet op Zolder zijn comeback in de autosport gemaakt. En niet zomaar, want hij koos voor het HTC Dutch GT4 Championship, de ‘koningsklasse’ van de Nederlandse autosport. Op het circuit van Zolder demonstreerde hij van meet af aan nog niets aan snelheid te hebben ingeboet.

Door de bocht
Pim van Riet had vorig jaar na een teleurstellend avontuur in de Renault Clio Cup even genoeg van de sport, die zoveel weekenden in beslag neemt. Hij liet zich zelfs niet meer zien op het circuit van Zandvoort, waar hij sinds 1991 ieder jaar heeft geracet. Toen hij onlangs door Robert den Otter werd benaderd om in diens hagelnieuwe BMW M3 GT4 mee te strijden, ging de Castricummer toch door de bocht. Racen in een GT4-auto is van een hele andere orde en het deed hem denken aan de tijden dat hij met een Renault Mégane het privateers kampioenschap won in het toenmalige Dutch Touring Car Championship. De GT4 categorie is echter nog een beduidende tree hoger op de autosportladder.

Bewondering
Met wat basisinstellingen reed de ervaren Noord Hollander prompt naar de 6de startplek in een veld van 24 deelnemers, waaronder een groot smaldeel uit het Europese GT4 kampioenschap. Een prestatie die alom bewondering oogstte. "En dan te bedenken dat we nog helemaal moeten gaan uitvlooien hoe je zo’n BMW goed op punt krijgt. Dit is echt geweldig’’, glunderde Van Riet, wiens team in de aanloop naar zijn race de nodige problemen ondervond. De auto had met Den Otter achter het stuur kort op te weinig brandstof gereden en prompt sloeg de boordcomputer in een noodprogramma, wat het team niet zo 1-2-3 wist op te lossen.

pim_van_riet_gt4_zolder

Uitzoekwerk
Gelukkig bleek er tijdens de race niets aan de hand. Wel verloor Van Riet een aantal posities in het gedrang in de openingsronde. Hij was al van de 6de naar de 4de plaats doorgestoten toen Peter van der Kolk hem het gras op drong. Met kunst en vliegwerk wist hij de auto weer op het asfalt te krijgen maar had toen wel 6 plaatsen verloren. En hij raakte er nog eentje kwijt aan Bernhard van Oranje met zijn identieke BMW. "Ik heb toen goed kunnen zien dat wij met deze auto nog een hoop uitzoekwerk hebben’’, stelde Van Riet, die als 10de finishte. In de lange-afstandsrace reed hij de tweede rijbeurt maar dat werd geen pretje omdat de remmen af en toe weigerden. "Je weet niet of ze het wel of niet doen, dus bouw je maar een flinke dosis veiligheid in. Ik zat op de bumper van Rob Kamphues, maar ging expres steeds veel vroeger in de remmen. Ik had geen zin om hem eraf te rammen, ook al zou ik er feitelijk niets aan hebben kunnen doen. Nou ja, de kop is eraf en de auto heeft heel veel potentieel. We hebben nu vier weken de tijd om goed te gaan testen en de BMW nog een stuk sneller te krijgen’’, blikte Van Riet alweer vooruit. In het weekend van 14 en 15 augustus vindt in het kader van de Masters of Formula 3 op het circuit van Zandvoort de volgende krachtmeting plaats.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet