Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

Korte nieuwtjes uit de Belcar



Klasse 4 tenslotte is voorbehouden aan gastwagens.

Er worden klassementen opgemaakt volgens de algemene uitslag en per Klasse. Zodoende kunnen wagens die regelmatig hoog scoren in hun Klasse ook in de algemene tussenstand hoog eindigen. Eenzelfde scenario zoals de titelstrijd van vorig seizoen tussen de GTA-Corvette van Goossens/Hart en de GTB-Porsche van Penders/Lamot is dus nog altijd perfect mogelijk. Wie echter in aanmerking wil komen voor een titel, moet bij de Belcar Last Race aan de aftrap staan. Naast de al bestaande Driver Challenge, Ladies Challenge, Philip Verellen Junior Challenge en de Welcome Challenge wordt nu ook een Gentlemen Challenge in het leven geroepen voor piloten die geboren zijn in 1951 of vroeger.
Wie met éénzelfde wagen aan de start wil komen in verschillende wedstrijden tijdens hetzelfde weekend kan dit enkel na schriftelijke aanvraag en goedkeuring van de koersdirecteur.

Om het gebruik van kwalificatierubbers te ontmoedigen mogen de wagens niet méér dan twee sets slicks gebruiken voor trainingen, warm-up en de start van de race. Nadien mag er uiteraard naar believen worden gewisseld.

Om de onderlinge verschillen zoveel mogelijk te nivelleren worden de eerste drie van iedere Klasse per wedstrijd door middel van handicap-ballast voorzien van extra kilo’s lood voor minstens de duur van de volgende wedstrijd.

Voor het eerst in de geschiedenis van de Belcar en naar voorbeeld van de FIA zal de uitgang van de pitlane openblijven tijdens een interventie van de pace car.

De kalender Mediagroep van Dyck Belcar:
30-03 : Test Day - Spa
06-04 : Test Day - Zolder
09-04 : Belcar 'First Race' - Spa
21-05 : Belcar 'Home Race' - Zolder
29-06 : Belcar 'Mid Summer Race' - Zolder
23-07 : Belcar 'Holiday Race' - Lausitzring
26/27-08 : Euphony 24 Uren van Zolder
08-10 : Racing Festival - Spa
2210 : Belcar 'Last Race' - Zolder
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet