Dutch GT4: Christiaan Frankenhout verdiend kampioen (lang)

Pole voor Christiaan Frankenhout
Christiaan Frankenhout begon het beslissende raceweekeinde als de grote titelfavoriet. Hij kwam naar Circuit Park Zandvoort met een flinke voorsprong op zijn achtervolgers Bas Schothorst en Paul van Splunteren.
De eerste tijdtraining werd op een natte baan verreden. Met andere woorden: Porsche-omstandigheden. Frankenhout was in de beginfase de snelste op zijn regenbanden, gevolgd door Paul van Splunteren en Ricardo van der Ende. Laatstgenoemde koos als eerste voor slicks, een voorbeeld dat werd gevolgd door onder meer van Splunteren, Frankenhout en Sebastiaan Bleekemolen. Uiteindelijk bleken slicks niet sneller, vooral omdat het in de slotfase weer een beetje ging spetteren. Zo stelde Christiaan Frankenhout met zijn in de beginfase gereden tijd de poleposition veilig. Van Splunteren en Van der Ende volgden.

Nicky Pastorelli debuteerde prachtig met een vierde tijd
Anticiperen
“Toen ik zag dat Paul en Ricardo op slicks overstapten, heb ik daarop geanticipeerd door ook voor slicks te kiezen”, aldus Frankenhout.”Slicks leken de goede keuze, totdat het aan het einde van de sessie weer ging regenen. Toen was het gebeurd.”

Paul van Splunteren kwam een halve seconde op ‘Chris’ tekort. “Ik reed op gebruikte regenbanden, daardoor gleed mijn auto iets meer”, verklaarde hij. De regenbanden in het Tango Dutch GT4 hebben, net als slicks in het algemeen, een korte piek qua grip. Na een ronde, maximaal twee, hebben de banden hun allerbeste tijd gehad.
GT4-debutant Paul Meijer (dertiende tijd) en de met zijn Aston Martin GT4 debuterende Jan Joris Verheul (zevende) hadden meer van de training verwacht. Hun probleem: ze hadden met hun Aston Martin GT4 niet of nauwelijks op nat asfalt gereden.
Corvettes on top
De tweede training werd op een droge baan verreden. In de beginfase was het asfalt zo goed als droog, na een paar minuten was de baan optimaal. Dat bleek wel uit de zeer rappe tijd waarmee Henry Zumbrink de poleposition veiligstelde met zijn Corvette C6: 1:48.662.

Danny van Dongen kwam met zijn Corvette C6 0,056 seconde tekort op Henry. Rory Bertram stelde de derde startplek veilig met zijn Porsche 997 GT4, hij werd op de tweede startrij geflankeerd door Ferdinand Kool en zijn BMW Z4.

Bas Schothorst, die nog een hele kleine kans op de titel maakte, kwam niet verder dan de zestiende tijd. “Ik had geen vermogen”, baalde hij. Achteraf bleek dat de luchtmassameter van de Porsche 997 GT4 het had begeven.
Er waren wel meer rijders die baalden. Wat te denken van Simon Knap, Tim Buijs en Duncan Huisman? De drie BMW M3 GT4-piloten kwamen door diverse omstandigheden niet verder dan de tiende, twaalfde en dertiende startplek.

Afgekeurd
Na de tweede kwalificatiesessie werden de Corvettes C6 van Henry Zumbrink en Melroy Heemskerk afgekeurd. De software van de auto van Henry kon volgens de Technische Commissie niet door de beugel, waardoor de Corvette met teveel vermogen zou rijden. Raar, vond preparateur Davy Lemmens vanDay V Tec. “We rijden, inclusief dit evenement, al drie weekeinden met dit computerprogramma. Vrijdag werd onze data nog gecontroleerd, toen was het nog goed.” De auto van Heemskerk was ter hoogte van één wiel 2 mm te laag. Het team van de beide Corvettes ging tegen de beslissingen in beroep. Het gevolg was dat de beide auto’s hun oorspronkelijke startpositie behielden. Later wordt door het College voor de Autosport Rechtspraak een uitspraak over deze kwesties gedaan.