Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Superleague Formula

Superleague Formula: Dominique Muermans met PSV in zee


Er zijn heel wat veranderingen in de Superleague Formula ten opzichte van afgelopen seizoen. Niet het aantal races want dat is nog beperkt tot hetzelfde aantal van zes. Met mogelijk een zevende race in december in het racegekke Brazilië, maar daarvoor moet er wel aanvullende financiering komen voor het verschepen van alle teams. Monza heeft de plaats ingenomen van Vallelunga en Jarama, iets ten noorden van Madrid is de nieuwe locatie in Spanje, ten koste van Jerez. De Nürburgring, waar welgeteld 40 toeschouwers de tribunes bevolkten is van de kalender. Sterker nog, er komt geen race in Duitsland en de enige Duitse club, Dortmund, is ook afgevoerd. Daarvoor in de plaats is Magny Cours gekomen, dat de oorspronkelijke datum van de Grand Prix F1 aan de SF-organisatie heeft gegeven. Over ruim een week vindt daar de aftrap van het nieuwe seizoen plaats, drie weken later gevolgd door het Belgische Zolder.

Nieuwe clubs, nieuwe gezichten
Het eerste jaar Superleague Formula is behoorlijk stroef verlopen, zo bleek tijdens de presentatie in Zolder. Rekeningen zijn her en der niet betaald en vier clubs zijn, voorlopig, van de lijst afgevoerd: FC Dortmund is niet welkom meer omdat er geen synergie was tussen de club en de SF, met name bij de commerciële invulling van het project, zo liet raceorganisator Robin Webb weten.

480_robin-webb-fc
Robin Webb

Kampioen Beijing Guaon is te allen tijde welkom om te racen, mits de openstaande rekeningen uit 2008 zijn voldaan. “Ze hebben tot op heden Zakspeed nog steeds niet betaald. In China heerst kennelijk een heel ander zakelijk regime want de Chinezen beloofden te gaan betalen maar wilden al wel een plekje op de grid gegarandeerd krijgen. Zo werken wij dus niet”, zo laat Webb weten. Bij FC Sevilla was het enthousiasme groot maar ook daar klopte de commerciële invulling niet. “De basis van de Superleague Formula is dat er een zakelijke driehoek moet bestaan: de club, de Superleague Formula-organisatie en de commerciële (lees sponsoring, red.) kant. En dat rammelde bij Sevilla. Al-Ain is een heel ander verhaal. De Arabische club had, volgens Webb, voor 2008 een exclusiviteitrecht voor het hele Midden Oosten, zoals PSV dat voor Nederland had en nog heeft. Er staan echter meerdere MO-clubs op de stoep, plus een aantal circuits dat dolgraag wil organiseren. Maar dat botst met de thuisbasis van Al-Ain, Abu-Dhabi. Aan belangstellende clubs geen gebrek, zo zegt Webb: We hebben aanvragen uit 15 landen, waaronder Argentinië, Japan en Iran. Er komt steeds meer beweging in”. Feit is echter dat er in Magny Cours één club minder aan de start zal komen.
Met Olympic Lyonnais heeft zich de eerste Franse club aangemeld en dat is niet de eerste de beste. Vanaf 2002 tot en met 2008 behaalde Lyon ieder jaar het Franse voetbalkampioenschap. Voor Lyon komt de hier onbekende GP2-coureur Nelson Panciatici (20) uit. FC Midtjylland uit Denemarken is de eerste Scandinavische deelnemer. Zij werden de afgelopen 2 jaar vice-kampioen. De Deen Kasper Andersen liet vorig jaar al leuke dingen in de SF zien en rijdt nu voor de nieuwkomer. Sporting Clube de Portugal, beter bekend als Sporting Lissabon is ook nieuw en dat is goed nieuws want het is naast FC Porto en Benfica een van de grote drie in Portugal. Vorig jaar was het in Estoril al heel druk, met vele duizenden fans uit Porto, dit jaar (5 en 6 september) zal het dus nog veel drukker worden. Pedro Petiz, uit de Porsche Supercup rijdt de auto.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet