Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Benelux Racing League

BRL en BRL Light: Ongekende spektakelstukken (lang)


 uljee

 twee_honden1

 twee_honden2

 twee_honden3

Twee honden
In de BRL Light-klasse pakte Gaby Uljee vanaf pole position de kop. Een slechte start had Van Kalmthout, die zelfs terugviel naar een vijfde positie. In zijn inhaaljacht kwam de Hoofddorper even in aanraking met Frank Gielens, die daardoor spinde. Hoewel Uljee leek weg te kunnen lopen, waren het Pastorelli en Van Kalmthout die toch konden aansluiten waarna zich een fel gevecht om de eerste positie ontwikkelde. Daarbij raakten Van Kalmthout en Uljee elkaar, waarvan Pastorelli profiteerde en als eerste de finishlijn passeerde. Op geringe afstand volgde op een tweede plaats Van Kalmthout en als derde Uljee.

Verhit
Bij het podium liepen de gemoederen echter al hoog op, waarbij zowel Uljee als Van Kalmthout zich niet onbetuigd lieten. Uljee: “Op een oliespoor raakte ik mijn voorsprong kwijt. Wat er toen allemaal gebeurde, was niet volgens het boekje. Hier zijn ze nog niet klaar mee.” Om er vervolgens tegen Van Kalmthout aan toe te voegen. “Als je het niet kunt bijhouden, moet je dat niet goedmaken door er maar op los te beuken. Als het zo moet, zal ik zorgen dat je geen kampioen wordt.” Van Kalmthout was gedecideerd. “Uljee ging dwars en ik dook in het gat. Toen kwam ze naar binnen en raakten we elkaar. Bovendien was niet ik degene die het niet bij kon houden.” Daarmee scoorde Van Kalmthout zeker een punt want de Hoofddorper zette niet alleen de snelste rondetijd maar tevens een nieuw baanrecord op de klokken.

 pastorelli_op_kop

De lachende derde was natuurlijk Pastorelli. “Ik had de eerste plaats eigenlijk al opgegeven maar door het duel kon ik profiteren.” Als derde man in het gevecht zat hij eerste rang in het gebakkelei tussen Uljee en Van Kalmthout. “Er was zeker een gat en we waren sneller dan Gaby.”

Straf
Uiteindelijk kreeg Van Kalmthout door de wedstrijdleiding een tijdstraf van 60 seconden opgelegd. Uiteraard was de Hoofddorper het er totaal niet mee eens. “Op die manier beslissen ze het kampioenschap. Als ze nu eens keken naar de start van Uljee. Er was afgesproken dat we rustig bleven rijden tot het licht zou verspringen. Bij Bos Uit ging ze echter al meteen vol op het gas. Dat blijft dus onbestraft.” Geluk bij een ongeluk was dat de BRL Light-deelnemers vanaf de derde plaats door Bleekemolen op één ronde waren gezet waardoor Van Kalmthout ondanks zijn 60 seconden straf slechts één plaats hoefde in te leveren en achter Uljee beslag legde op de derde positie.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet