Alfa 147 Challenge: Spannend afscheid van Pearle Alfa 147 Challenge (lang)

Jumpstart
In de strijd om de vierde plek werd Bastiaans nog weer een positie teruggeplaatst nadat teamgenoot Oscar Middeldorp, bewust of onbewust Melvin de Groot een tikje mee gaf, waardoor deze Bastiaans weer passeerde. Iets dat niet echt zo stond beschreven in de scenario's van de gedoodverfde kampioen. Hij herwon zijn plek en lag daarmee weer vierde. In het navolgende groep was het Willy Wellis, die inmiddels de nodige vlaggen had voorgetoverd gekregen in verband met een (volgens zijn teammanager vermeende) jumpstart. Uiteindelijk moest hij wijken voor de zwarte vlag die hem naar de kant haalde.
In de Olympische Klasse waren inmiddels al twee belangrijke mensen verdwenen. John Vos na de openingsronde en Mike Verschuur even later. Hierdoor reed Wilbert van der Burg in een keer op een tweede plaats achter Vincent van der Valk en door het wegvallen van zijn directe concurrenten kon Van der Burg zich ook opmaken voor een goede eindklassering in die klasse.
Tim Coronel eraf!
Tim Coronel maakte het in de slotfase van de race nog lastig voor zichzelf door er in de Vodafonebocht hard af te gaan. Het zuigende grint hield hem daarna de resterende ronden aan de kant. Een missie die in dank aanvaard werd door Bastiaans. Met de hem aldus toegeschoven derde plaats scoorde hij immers zijn titel. Achter hem finishte Melvin de Groot in de Chello Alfa als vierde voor Oscar Middeldorp, Boy Zentveldt en Vincent van der Valk. Als tweede man in de Olympische Klasse legde Wilbert van den Burg beslag op de elfde plek, terwijl de derde podiumplaats naar Niki Meredith ging.