Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Retro diversen

Retro: 40 jaar na zijn fatale crash: Jim Clark de beste van zijn tijd


480_zandvoort-1967

Op 4 juni 1967 schreef Clark op Zandvoort geschiedenis. Met de gloednieuwe Lotus 49, die aangedreven werd door het nieuwe Cosworth concept, behaalde Clark de zege. Het was voor de Ford motor het begin van een lange zegereeks in de Formule 1.

480_zandvoort-1967_podium

480_clark-lotus-cortina

Alleskunner
Niet alleen in de F1 was Clark een ster, maar ook in de diverse andere autosportklasses schitterde hij. Of het Toerwagens, Sportscars of Indycars waren, Clark was een fenomeen. In 1965 won hij als eerste Europeaan na de Tweede Wereldoorlog de fameuze Indy 500 voor Team Lotus.

480_clark-indy

Ook in de toerwagenracerij schitterde Jimmy in de Lotus Cortina’s en een Ford Galaxy. Met laatst genoemde slagschip kon Clark niet zo goed overweg, want hij viel onder het rijden bijna vaak uit zijn stoel. Ooit verbrak Clark het baanrecord van Juan Manuel Fangio op de Nürburgring met ruim 10 seconden in een Lotus Formule Junior (een voorloper van de F3) en kwam tot ieders verbazing tijdens een 1000 km wedstrijd met een Lotus Sportscars met een gigantische voorsprong als eerste terug op “Start und Ziel”. Bij de Ringkenners heerste verbijstering en ongeloof. Ook in NASCAR probeerde Clark het op Rockingham in 1967.

480-indy
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet