Retro: Groeten van de Historische Zandvoort Trofee 2016

Opmerkelijke verschijning: de Toyota Supra waarmee Frans Amsing destijds in het DTCC tegen de 190E's en M3's streed.
De auto heeft vele jaren onder een dekkleed gestaan ergens in de IJmond en werd de afgelopen week afgestoft en weer tot leven gewekt. Het team bevat een aantal oudgedienden en wat jonge aanwas.

Drie jaar na de laatste race van de Supra namen tien bekende kunstenaars elk een stukje carrosserie voor hun rekening, een ludieke actie voor het Ronald McDonald Kinderfonds.

De auto reed af en toe op vijf cilinders, waarna de koppakking het begaf. Het was een eenmalige exercitie, aldus Amsing. "De auto is niet van mij, dus van een heel seizoen racen is geen sprake. Voor mezelf was het wel bijzonder. Ik heb hier 23 jaar niet gereden, ik ken alleen het interimcircuit."

"Het was mooi dat-ie weer even het circuit heeft geproefd. Het vuil zit er nog op. Dat zouden we eigenlijk zo moeten laten."
Rob Nobels, de racende schadespecialist uit IJmuiden, kwam speciaal naar Zandvoort om onder andere de door hem gereden Starlet weer in actie te zien.
De ex-Nobels Starlet had wat last van sterallures en moest met wat zachte dwang op de bips tot leven worden gewekt.

Alle begin is moeilijk, zei Roman Caresani (hier met Hans Hugenholtz) namens de HARC over het nieuwe kampioenschap. "We hadden nu best een leuk aantal auto's, nog een beetje bij elkaar geraapt, maar zoiets moet groeien. Ik weet nog met hoeveel auto's we aan de start stonden bij de allereerste keer NK HTGT."





Plaatjes van de dummy grid. We zien Martin 'Met een helm op een ander mens' Bijleveld, Jos Stevens, Roland Zoomers, Frits Campagne en David Hart. Hart waarschuwt: "Dit worden nooit de beste plaatjes, hoor! Ik zie mezelf liever in actie of met helm af."