Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
BOSS GP

BOSS GP: Marijn van Kalmthout pakt op Zolder eindelijk zijn zege


Klaas Zwart valt uit
In de zesde ronde valt Klaas Zwart weg. Hij zet bij de Sacramentsheuvel de aanval op Van Kalmthout in, wil er aan de buitenkant voorbij, maar dat eindigt in tranen. Even later staat hij met zijn fraaie Ascari Benetton B197 F1 naast de baan. Zwart stapt uit, waardoor de spanning aan kop in één klap weg is. Marijn van Kalmthout ligt nu mijlenver voor op de nieuwe runner-up Ingo Gerstl, die met zijn Dallara GP2 op dik tien seconden volgt. Van Kalmthout, die zijn enige echte uitdager Zwart dus is kwijtgeraakt, lijkt de resterende rondjes van de 20 minuten durende manche rustig af te maken. Zijn rondetijden schieten omhoog, maar hij kan het met een dergelijke flinke voorsprong hebben.

Toch weer spannend aan de kop
Van Kalmthout doet het echter dermate rustig aan, dat Gerstl hard dichterbij komt. Na 10 ronden is het verschil maar 4,6 tellen. Dat zijn er drie minder dan de doorkomst ervoor. Een rondje later is het verschil nog 1,7 seconde. De vraag is: heeft Van Kalmthout een probleem?

Close finish
Met nog 4 minuten op de klok komt Gerstl in de kont van Van Kalmthout kruipen. Na 12 omlopen op Zolder is het verschil precies een tel. Dat wordt nog drie minuten spannend. Van Kalmthout lijkt het gevaar te onderkennen en geeft weer extra gas. Henk de Boer is op zes seconden de nummer drie van het veld. Becker heeft op zijn beurt 2,5 seconden voor op Charveriat. Van Kalmthout is blij dat na 14 omlopen het zwartwit geblokt wordt uitgehangen. Hij wint met slechts 0,543 seconde voorsprong op Gerstl. De Boer pakt de laatste podiumplek. Bij de Masters mogen winnaar Becker, runner-up Charveriat en de nummer drie Tavares naar het ereschavot.

480_bossgp_zolder_sl_podium_r1

Uitslag BOSS GP, eerste race, Zolder:
1. Marijn van Kalmthout 14 ronden
2. Ingo Gerstl op 0,543 seconde
3. Henk de Boer op 9,010
4. Karl-Heinz Becker op 55,261 (1ste Master)
5. Damien Charveriat op 57,444 (2de Master)
6. Carlos Antunes Tavares op 1 ronde (3de Master)
7. Alain DeBlandre op 2 ronden
Uitgevallen: Gregory Thornton, Klaas Zwart
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet