NK Formule Renault: Wederom dubbele winst voor Paul Meijer tijdens Masters (lang)



Ron Marchal werd aangetikt en ging in de rondte.
Helaas kon ook Renger van der Zande niet lang genieten van zijn inhaalpoging. In de vierde ronde spinde hij in de Audi S en viel daarmee behoorlijk wat plaatsen terug. Meer dan een zestiende plaats zat er voor hem dan ook niet in. Xavier Maassen eindigde op een zesde plaats. Hij startte als vijfde, maar kon de Fin Pekka Saarinen niet achter zich houden. Maassen: "Dit weekend had ik wel een goed gevoel, maar de snelheid zat er totaal niet in. Ook de balans van de auto was niet goed. Op het moment dat ik pushte met de auto, ging het de verkeerde kant op. Het is raar dat de snelheid zo ver te zoeken is, vooral omdat Paul Meijer wel rondetijden kan rijden, die ik niet kan. Maar ik heb dit weekend voor mezelf maximaal gereden."

Motiverend
Zoals eerder vermeld kon Carlo van Dam nog goed aansluiten bij Junior Strous, die zichtbaar alles uit zijn auto en zijn banden haalde om hem voor te blijven. Van Dam deed nog wel een poging in de Tarzanbocht, maar ook zijn banden waren erg heet en hij moest genoegen met een derde plaats. Dat was dan wel meteen zijn beste resultaat van het seizoen, want hij beklom het podium nog niet eerder. "Mijn start was slecht. Ik weet niet waar dat aan ligt. Bij het oefenen gaat het wel goed en bij de race niet", vertelt Van Dam. "Maar ja, je kunt beter te laat dan te vroeg starten en Paul is altijd goed weg. Ik zat nog te pushen bij Strous, maar ik kon geen gaatje vinden. Ach, ik moet realistisch blijven en tevreden zijn met de derde plaats. Natuurlijk ben ik ook blij voor het team Van Amersfoort Racing. Dit is motiverend."

Extreem warm weer
Alhoewel Junior Strous graag had willen winnen bij de Marlboro Masters, was hij zeker blij met de tweede plaats. Met het teleurstellende resultaat kwam hij weer een stapje dichterbij aan het kampioenschap. Strous: "Het was een lastige race. We hadden van tevoren nog de auto uit elkaar gehaald en er bleek een fout in de uitlaat te zitten. Maar dat merkte ik pas in de opwarmronde toen ik een raar geluid hoorde. Maar dan kun je er natuurlijk niks meer aan doen." Verder was de coureur uit Wassenaar tevreden over de afstelling van de auto, maar het extreem warme weer had zo zijn uitwerking op met name de banden. "Die werden aan het einde van de race behoorlijk warm", aldus Strous. "Bovendien werd dat geluid de laatste paar ronden steeds erger. Ik wist niet of het nou die uitlaat of misschien de motor was. Het was dus erg spannend."
Goede tractie
De supersnelle start van Paul Meijer was er een uit het boekje. "Ik was me aan focussen op het rode licht, ik had het goede toerental te pakken ik had ook meteen de goede tractie", legt Meijer uit. "Ik viel precies in het groene licht en kon meteen de ideale lijn rijden. Al kreeg ik het aan het einde van de race wel moeilijk. De banden waren heet en ik had veel last van overstuur. Hopelijk kan ik de laatste twee wedstrijden ook winnen. Zeven uit zeven zou mooi zijn."