Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Div: Formule BMW: Vijfde podiumplek voor Van der Drift

 


Chris van der Drift heeft zijn kansen op het behalen van de rookie-titel in de Duitse Formule BMW ADAC verder vergroot. De 17-jarige inwoner van Zevenhuizen werd derde in de tweede race op het circuit van Oschersleben. Gestart vanaf een vijfde positie schoof de geboren Nieuw-Zeelander twee posities op gedurende de wedstrijd. Winaar werd weinig verrassend Sebastian Vettel.

Tekst: Ralf Dennissen   Fotografie: Boudewijn Pieters

"De eerste vier, vijf ronden kreeg ik de banden niet lekker warm", legt Chris kort na de race uit. "Daardoor kon ik niet echt vechten met de mensen voor me en kwam Abreu me ook voorbij. Daarna dacht ik: we gaan gewoon voor de punten. En met Abreu moet je helemaal enorm oppassen, voordat je het weet sta je samen met hem naast de baan."

Die strategie resulteert na twee schuivers vóór hem uiteindelijk in een podiumplek, omdat twee directe rookie-concurrenten van de rijder uit het Rosberg-team zichzelf uitschakelen na een schuiver. Voor Van der Drift en z'n collega's in de Duitse startersklasse zijn er nog drie ronden (zes races) te gaan tot het einde van het seizoen. Net als de DTM rijden de BMW's nog op de banen van Zandvoort, Brno en Hockenheim.

 

Van links naar rechts: Atilla Abreu, Sebastian Vettel, Chris van der Drift.

 "Van die drie ken ik er twee niet " Zandvoort en Brno - dus dat is wel spannend. Misschien moet ik op Zandvoort vandeweek maar eens een rondje op mijn fiets gaan rijden", merkt een lachende Van der Drift na de race op. Ook op het circuit van Oschersleben bewijst hij trouwens over Hollandse genen te beschikken, door zich in de paddock bij voorkeur voort te bewegen op een oud, bruin herenrijwiel.

Formule BMW Oschersleben. Race 2:
1. Sebastian Vettel (Dld),20 punten
2. Atila Abreu (Bra), 15 punten
3. Chris van der Drift (NZl), 12 punten

Tussenstand in het kampioenschap na 12 races:
1. Sebastian Vettel (Dld), 267 punten
2. Atila Abreu (Bra), 198 punten
3. Sebastien Buemi (Zwi), 115 punten
4. Chris van der Drift (NZl), 109 punten

Tussenstand rookie-kampioenschap na 12 races:
1. Chris van der Drift (NZl), 222 punten
2. Sebastien Buemi (Zwi), 199 punten
3. Adrian Zaugg (Zaf), 114 punten


Sebastian Vettel kon er op Oschersleben weer twee smileys bijplakken.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet