Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: Paffett profiteert in kwalificatie Nürburgring




Gary Paffett deed zijn Formule 1-marktwaarde vandaag weer een bijzonder goede dienst. In de Super Pole reed de jonge Engelsman die zich mag verheugen in serieuze belangstelling van Sauber de snelste tijd van allemaal. Hij bleef de gedoodvergde favoriet voor de pole " Mattias Ekström in de Audi " ruim voor. Christijan Albers kon geen vuist maken, de Nederlander werd vijfde. Opvallend was het presteren van Abt (Audi, derde) en Peter Dumbreck (Opel, vierde).

Tekst: Ralf Dennissen   Fotografie: Boudewijn Pieters

Exact om 13.02 uur op de zaterdagmiddag gaan de 21 DTM-bolides op weg om zich te kwalificeren. Mattias Ekström heeft het vooralsnog het beste voor elkaar. De Zweed blijft met een snelle run in de allerlaatste seconden van de sessie Bernd Schneider ruim twee tienden voor.

Veel slechter vergaat het Jean Alesi. De Fransman heeft tijdens zijn snelle ronden telkens weer last van een blokkerend linker voorwiel. Alesi rijdt slechts een dertiende tijd en valt dus buiten de Super Pole. Jeroen Bleekemolen gaf vervolg aan zijn succesvolle weekend door drie op papier veel snellere Mercedessen achter zich te laten.

Super Pole: Paffett heeft de beste zenuwen

Dat Audi het op de ingekorte versie van de Nürburgring goed voor elkaar heeft, blijkt wel als de rook (soms zelfs letterlijk) is opgetrokken om even voor twee uur. Mattias Ekström en Christian Abt rijden allebei de top drie binnen. Snelste man is echter Gary Paffett, de Engelsman profiteert van het feit dat Mattias Ekström op het beslissende moment meer dan een halve seconde toegeeft op zijn snelste ronde in de pre-kwalificatie. 
 

Opvallend is dat de drie laatste auto's in de Super Pole een zeer slechte eerste secortijd rijden. Waarschijnlijk is stof op de baan van één van de vele uitstapjes de oorzaak. Eerder gaan onder  andere Tomczyk (360 graden spin) en Christijan Albers (slippertje laatste bocht) gaan in de fout.

DTM Nürburgring Kwalificatie. De uitslag:

1. Gary Paffett, AMG-Mercedes C-Klasse, 1:23.756
2. Mattias Ekström, Audi A4 DTM, 1:24.062
3. Christian Abt, Audi A4 DTM, 1:24.173
4. Peter Dumbreck, Opel Vectra GTS V8, 1:24.178
5. Christijan Albers, AMG-Mercedes C-Klasse, 1:24.263
6. Marcel Fässler, Opel Vectra GTS V8, 1:24.307
7. Timo Scheider, Opel Vectra GTS V8, 1:24.419
8. Bernd Schneider, AMG-Mercedes C-Klasse, 1:24.480
9. Tom Kristensen, Audi A4 DTM, 1:24.670
10. Martin Tomczyk, Audi A4 DTM, 1:30.327
11. Emanuele Pirro, Audi A4 DTM, 1: 24.337
12. Laurent Aiello, Opel Vectra GTS V8, 1:24.349
13. Jean Alesi, AMG-Mercedes C-Klasse, 1:24.509
14. Frank Biela, Audi A4 DTM, 1:24.574
15. Heinz-Harald Frentzen, Opel Vectra GTS V8, 1:24.710
16. Manuel Reuter, Opel Vectra GTS V8, 1:24.888
17. Markus Winkelhock, AMG-Mercedes CLK, 1:25.062
18. Jeroen Bleekemolen, Opel Astra V8 Coupé, 1:25.359
19. Stefan Mücke, AMG-Mercedes CLK, 1:25.446
20. Bernd Mayländer, AMG-Mercedes CLK, 1:25.818
21. Jarek Janis, AMG-Mercedes CLK, 1:26.185

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet