Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
SEAT Cupra Cup

SEAT Cupra Cup:Winst Morien/Duyvenvoorde

 



Met een voorsprong van tien seconden op de equipe Koster/Berger ging de equipe Morien/Duyvenvoorde als eerste over de finish bij de eerste Seat Cupra-race van het weekend. Na afloop kregen Koster en Berger echter een 30 seconden penalty opgelegd terwijl ook de als derde over de finish komende Duits/Frankenhout 30 seconden werden teruggezet. De tweede positie ging daarmee naar Sheila Verschuur en Michel Schaap voor Bikkers/Bikkers. 
 

Tekst: Remco Scheelings - Foto's: Tim Bohme
 

De eerste race van de Zolder Super Prix bracht de Seat Cupra Cup aan de start. Met 22 auto's ging het veld de race over 60 minuten in. Ondanks enig gedrang in de eerste bocht kwam iedereen ongeschonden de eerste meters door. Ook in de ronden daarna waren de nodige stofwolken boven het Belgische circuit te zien. Na deze eerste schermutselingen was de leiding in handen van de equipe Kosten/Berger op geringe afstand gevolgd door Duits/Frankenhout. De als tweede gestarte equipe Sanders/Sanders moest in het begin twee posities prijsgeven. Op een vierde positie liggend raakte Sanders echter voor de Villeneuve chicane hard van de baan en moest vervolgens opgeven. Ook de Koninklijke equipe Van Vollenhoven deed van zich spreken door in de 1ste Linker Bocht vol in het zicht van de pits in de fout te gaan en van de baan af te spinnen. Met enige hulp van buitenaf konden de Van Vollenhovens hun pad echter weer vervolgen. Vooraan was de volgorde nog altijd, Koster/Berger gevolgd door Duits/Frankenhout en Frank v.d. Berk.





Na alle pitsstops was het toch wel verrassend de equipe Morien/Duyvenvoorde die de ranglijst aanvoerde met ruim zeven seconden voorsprong op Koster/Berger. Duits/Frankenhout volgde op negen seconden en op al 22 seconden Sheila Verschuur/Schaap. Intussen had ook de Oranje Equipe in de eerste bocht weer enige  hulp nodig om na opnieuw een spin in de eerste bocht hun weg te kunnen vervolgen. Tot de finish veranderde er vervolgens niet veel meer waardoor de Seats in dezelfde volgorde, Morien/Duyvenvoorde, Koster/Berger, Duits/Frankenhout, onder de zwart/wit geblokte vlag door gingen.

Ruim na afloop werden de als tweede en derde geklasseerde equipes Koster/Berger en Duits/Frankenhout echter 30 seconden teruggezet en eindigden daarmee op zesde en zevende positie. De tweede plaats verviel daarmee aan Verschuur/Schaap voor Bikkers/Bikkers. Door blikseminslag waardoor alle verbindingen verbroken werden kon helaas de uitslag niet meer op de site vermeld worden, derhalve hierbij alsnog. 

Uitslag race 1 Seat Cupra Cup
Zaterdag 17 juli 2004 Circuit Zolder
1. Morien/Duyvenvoord
2. Verschuur.S./Schaap.M.
3. Bikkers.M./Bikkers.M.
4. Vd Berk.F./Borst.P.
5. Hoekzema.P./Oudshoorn.R.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet