Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Ford

Formule Ford: Podium en pech voor Nederlandse Formule Ford-rijders in Spa


Mike Stoffels ging het iets beter af. Hij had vorig jaar al met een Formule Ford op Spa Francorchamps gereden, dus voor hem was circuit niet nieuw, zoals voor zijn teamgenoot. Toch ging het naar zijn mening niet helemaal goed in beide kwalificaties. Stoffels voelde zich voorafgaand aan het weekeinde niet helemaal goed en dat had invloed op zijn eerste kwalificatie, waar hij een negende startplaats pakte. Bij de tweede kwalificatie kreeg de coureur te maken met elektronische problemen en meer dan een twaalfde startplaats zat er niet in.
Stoffels reed een sterke eerste race, waar hij veel coureurs in wist te halen en er zelfs een derde en dus een podiumplaats uit haalde.

De tweede race zou voor Stoffels minder voorspoedig verlopen. Vanaf plaats twaalf wist hij na zeven ronden op een vierde plaats terecht te komen, maar op dat moment reed een Franse rijder tegen hem aan. De schade leek in eerste instantie mee te vallen, maar al snel raakte de koelvloeistof oververhit en was Stoffels gedwongen om de race te staken. "Ik heb het podium gehaald en geleerd om van achter naar voren te rijden. Ik ben dus niet ontevreden", aldus Stoffels. De vierde en tevens laatste Nederlander in het Franse Formule Ford veld, was Michael Mason. De coureur had een positief weekeinde. Hij kwalificeerde zich voor de eerste race als tiende en voor race twee pakte hij een zesde startplaats. In tegenstelling tot de andere Nederlandse coureurs had Mason geen grote problemen met zijn auto en kon hij in beide races goed meekomen. De eerste race resulteerde in een zevende plaats en de tweede leverde een podium op. Vooral in die race had hij een paar mooie gevechten, waaronder met Dennis Retera. "We hebben door dit weekeinde naar Spa te komen, veel informtie kunnen winnen. De auto is prima, alleen heb ik nog last van onderstuur, maar dat is het hele seizoen al zo. Ik blijf positief."

Het hele startveld van de Van Uitert Formule Ford verschijnt bij de Zolder Super Prix aan de start, waar de volgende twee races in het Nederlands- en Beneluxkampioenschap worden verreden.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet