Formule 1: Geruchten koppelen IRL-coureur Scott Dixon aan Williams

De regerend Indy Racing League-kampioen Scott Dixon is op weg naar Formule 1 en het team waar hij naartoe gaat, is Williams-BMW. Dat meldde althans een Nieuw-Zeelands dagblad afgelopen week. De krant citeerde Dixons moeder, Glenys, die zich liet ontvallen dat binnen twee maanden een contract zou worden getekend. Scott zegt zelf dat zijn moeder nooit met het betreffende dagblad heeft gesproken. Wel liet hij weten in gesprek te zijn, maar zei niet met welke teams. Overigens wilde Dixon altijd al Formule 1-coureur worden. De link tussen zijn IRL-team Chip Ganassi Racing en beoogde nieuwe werkgever Williams zal daarbij alleszins helpen.
Tekst: Christiaan W. Lustig Foto: Toyota
Scott Dixon op weg naar F1 en Williams-BMW is het team
Als we de geruchten mogen geloven, is Scott Dixon op weg naar een Formule 1-stoeltje voor 2005. De 23-jarige Indy Racing League-kampioen heeft naar verluidt met een aantal teams gesproken over een mogelijk contract. Op de vraag bij welk team hij de meeste kans maakt, is maar één antwoord mogelijk: Williams-BMW. De andere topteams, Ferrari, McLaren en Renault, hebben ook voor 2005 al coureurs vastgelegd en bovendien staan testrijders te trappelen om in te stappen. Bij Williams kan het daarentegen heel goed zijn dat beide coureurs opstappen, volgend seizoen. Juan Pablo Montoya heeft al aangekondigd te vertrekken en van Ralf Schumacher is het geenszins zeker dat hij blijft.
Krant citeert moeder Dixon, maar sprak haar nooit
De belangrijkste bron van de geruchten over Scott Dixon is zijn eigen moeder! Althans, volgens een Nieuw-Zeelands dagblad had Glenys Dixon zich laten ontvallen dat binnen twee maanden een contract zou worden getekend. "Het is aan het team om een aankondiging te doen, maar er kunnen in de nabije toekomst wat dingen naar buiten komen," zou mevrouw Dixon gezegd hebben. Scott weersprak echter de speculaties: "Ze [moeder Dixon; CWL] zei dat ze nooit met die krant gesproken heeft. Misschien weet ze meer dan ik " ik hoop het niet! Ik vroeg haar wat ze gehoord heeft. Ik dacht dat ze misschien gebeld was, terwijl ik er niet vanaf wist." Dixon liet wel weten vorig jaar met verschillende teams te hebben gesproken, maar liet niet los met wie: "Er is niets concreets."
Altijd al Formule 1 gewild; link Ganassi-Williams kan helpen
Hij heeft nooit een geheim gemaakt van zijn wens om Formule 1-coureur te worden. Dixon testte een paar jaar geleden al eens voor het Prost Formule 3000-team. Sindsdien heeft hij zijn carriére in Amerika voortgezet en met succes. Echter, hij heeft verschillende keren laten weten niets te zien in het alleen maar op 'ovals' rijden. Dat verklaart wellicht waarom hij vorig jaar in alle stilte Monza bezocht en met een aantal teambazen sprak. Zijn contract met IRL-team Chip Ganassi Racing loopt eind dit seizoen af, dus Dixon is vrij om te doen wat hij wil. Overigens is de link Ganassi-Williams nóg een belangrijke reden voor de geruchten, omdat in het verleden Jacques Villeneuve, Alessandro Zanardi, Juan Pablo Montoya en Bruno Junqueira al eens werden uitgewisseld.