Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: Timo Scheider op pole, Nederlanders in top tien

De kwalificatie van de DTM op Circuit Park Zandvoort was een van de spannendste sessies uit de geschiedenis van het kampioenschap. Niet alleen stonden auto's van de drie merken Opel, Abt-Audi en Mercedes-Benz op de eerste drie plaatsen, ook was het tijdsverschil tussen de eerste vier rijders slechts 0,018 seconde. Timo Scheider behaalde zijn eerste pole in de DTM en bezorgde Opel de eerste pole sinds Donington 2002. Martin Tomczyk kwalificeerde zich als tweede voor Christijan Albers. Goed nieuws vanuit Nederlands perspectief: Jeroen Bleekemolen reed voor de tweede maal dit jaar in de Super-Pole en start morgen als negende, terwijl Bernd Schneider, Albers' voornaamste opponent in de titelstrijd, niet verder kwam dan de dertiende positie en zo vijf rijen achter Albers staat.

Tekst: René de Boer - Foto's: Gerrie Hoekstra; Boudewijn Pieters

  

Timo Scheider heeft zijn spierballen aan de rest van de collega's laten zien. Here I come! Opel Motorsportchef Volker Strycek (L) deelt de vreugde met Opel perschef Uwe Baldes (R).



De tijdtraining van de DTM werd al na drie minuten onderbroken doordat Audi-coureur Peter Terting in de Vodafone-bocht hard van de baan raakte. Na een interruptie van ruim vijf minuten werd de sessie hervat. Terwijl Jeroen Bleekemolen meteen al snel was en gedurende vrijwel de hele training in de top tien stond, raakte Christijan Albers op jacht naar een snelle rondetijd van de baan. Hij moest terug naar de pits voor reparatie en kon nog op tijd weer naar buiten rijden om alsnog een poging te doen zich voor de Super-Pole te kwalificeren. Dat lukte hem wel, in tegenstelling tot zijn Duitse teamgenoot Bernd Schneider. De Duitser raakte ook eenmaal van de baan en verbeterde zich weliswaar nog van de veertiende naar de dertiende plaats, maar dat mocht ook niet echt baten. Naast Schneider miste bijvoorbeeld ook Aiello de 'cut' voor de Super-Pole van de tien snelsten. In de vliegende Super-Pole-ronde deed Jeroen Bleekemolen het voorzichtig aan. Hij nam geen onnodige risico's en reed uiteindelijk de negende tijd. Albers reed een vrijwel foutloze ronde en werd derde.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet